پرسپولیس اسپانسر بانک شهر بوده! / درویش به چه قیمتی چنین کاری با باشگاه کرد؟

اینطور که پیداست هزینه هایی که تاکنون پرسپولیس داشته به نوعی خود باشگاه پرداخت کرده و فقط بدهی سنگینی در بانک شهر به جا گذاشته است.

پرسپولیس اسپانسر بانک شهر بوده! / درویش به چه قیمتی چنین کاری با باشگاه کرد؟

به گزارش منیبان ؛   همه هزینه‌هایی که بانک شهر برای پرسپولیس می‌کند در‌واقع از همان باقی‌مانده سپرده این باشگاه است که از دو سال پیش در این بانک حساب باز کرد. در‌واقع رضا درویش بعد از فروش 10 درصد از سهام باشگاه پرسپولیس مبلغ 340 میلیارد تومان از این انتقال را در بانک شهر گذاشت تا از سود حاصله از این سپرده نیز به‌نوعی درآمد داشته باشد.

بانک شهر به‌واسطه همین رقم نیز وام دو میلیون دلاری به باشگاه پرسپولیس داد. در همین راستا قرار شد باشگاه پرسپولیس بعد از اینکه مطالبات چند میلیون دلاری خود (الان به بیش از 4 میلیون دلار رسیده است) را از AFC دریافت کرد این وام را تسویه کند که این اتفاق رخ نداد.

گفته می‌شود این باشگاه به‌خاطر همین بدهی سند دو ورزشگاه خود را گروی بانک گذاشته است. اما در طول فصل گذشته پرسپولیس به‌خاطر مشکلات مالی بارها مجبور شد به سپرده خود در بانک شهر دست بزند. این روند تا واگذاری 80 درصد سهام این باشگاه به کنسرسیوم بانک‌ها ادامه داشت تا جایی که فقط 140 میلیارد تومان از سپرده باشگاه پرطرفدار در بانک شهر ماند.

درویش

با رایزنی‌های مختلفی که صورت گرفت بانک شهر بیشترین سهامدار شد (البته هنوز این انتقال سهام باشگاه پرسپولیس مراحل نهایی خود را طی نکرده است.) و این بانک از طریق این باشگاه بارها از هواداران میلیونی خواست تا با حساب باز کردن در بانک شهر کارت هواداری دریافت کنند. در کنار این مساله بارها درویش در مصاحبه‌هایش از بانک شهر تعریف و تمجید داشت که در لحظات سخت به کمک پرسپولیس آمده است.

مصاحبه‌هایی که هواداران را برای افتتاح حساب در بانک شهر و گرفتن کارت هواداری بیشتر ترغیب کرد. اما روز گذشته باشگاه پرسپولیس رسما اعلام کرد هزینه‌هایی که بانک شهر در چند ماه اخیر برای این باشگاه داشت درواقع از سپرده 140 میلیاردی خود باشگاه بوده است. سپرده‌ای که به نظر می‌آید دیگر اثری از آن باقی نمانده است.

حالا این وسط بدهی سنگین پرسپولیس به بانک شهر بابت وام‌هایی که گرفته به قوت خود باقی است. در چنین شرایطی شاید بتوان گفت پرسپولیس به‌نوعی اسپانسر خوبی برای بانک شهر بوده است تا اینکه این بانک بخواهد لطف بزرگی در حق این باشگاه کرده باشد! ناگفته نماند این اتفاق این حسن را برای مدیریت باشگاه داشت که به‌واسطه ارتباط خوبش با مدیرعامل بانک شهر در پست خود باقی بماند. 

 

ت ت
کدخبر: 224722 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها