مهدی قایدی رکورد استقلال را شکست؟

مهدی قایدی با درخشش خود در تیم کلباء به رکورد قبلی خود یعنی به ثمر رساندن پانزده گل در یک فصل رسیده است.

مهدی قایدی رکورد استقلال را شکست؟

به گزارش منیبان ؛ به نظر می‌رسد که فینالیست لیگ قهرمانان آسیا از دست مهدی قایدی خواب راحتی ندارد! ستاره ایرانی کلباء موفق شد برای سومین بار در این فصل، دروازه العین را باز کند تا به گربه سیاه تیم هرنان کرسپو تبدیل شود، سه گلی که منجر به ثبت دو شکست برای این تیم شده است.

روز گذشته و در دیداری از هفته بیست و سوم رقابت‌های ادنوک لیگ امارات، العین در شرایطی میزبان اتحاد کلباء بود که با توجه به در پیش بودن فینال برگشت لیگ قهرمانان، کرسپو تصمیم گرفت تا به برخی از ستاره‌های تیمش استراحت بدهد. با این حال، نیمی از ترکیب اصلی این تیم از ابتدا و یا در ادامه وارد زمین مسابقه شدند.

اما شوک زودهنگامی که مهدی قایدی در همان دقیقه هفتم بازی به حریف وارد کرد، پیروزی را برای کلباء به ارمغان آورد. وینگر بوشهری در دقیقه هفتم با فرار از قلب خط دفاعی، با دروازه العین تک به تک شد که ضربه فنی و بغل پای این بازیکن به گوشه دروازه، حساب کار را یک بر صفر کرد.

 

گل مهم مهدی تا پایان حفظ شد و کلباء با این سه امتیاز مهم، به رتبه دهم صعود کرد. این پانزدهمین گل قایدی در این فصل از رقابت‌ها برای ببرها بود. گلی که سبب شد تا این بازیکن با بهترین رکورد دوران حرفه‌ای خود در استقلال برابری کرده و با توجه به در پیش بودن سه بازی دیگر، او قادر به شکستن این رکورد است.

قایدی در لیگ نوزدهم و فصل 2019 – 2020 توانست برابر الریان قطر (2 گل)، الاهلی عربستان، نفت مسجدسلیمان (2 گل)، گل گهر، پارس جنوبی، صنعت نفت، نساجی، سپاهان، پیکان، شاهین بوشهر (2 گل)، پرسپولیس و تراکتور گلزنی کرده و به آمار پانزده گل در یک فصل دست یابد.

این بازیکن امسال نیز برابر تیم‌های الشارجه (2 گل)، عجمان (2 گل)، الوحده، الامارات (3 گل)، البطائح، الجزیره، النصر، الوصل و العین (3 گل) گلزنی کرده و با بهترین رکورد دوران حرفه‌ای خود برابری می‌کند.

تفاوت بزرگ میان این دو رکورد این است که قایدی پانزده گل را طی 41 بازی برای استقلال به ثمر رساند در حالی‌که او امسال در 32 مسابقه برای کلباء به این دستاورد رسیده است. ضمن اینکه ببرها سه دیدار برابر الوصل، بنی یاس و خورفکان را در پیش دارند و قایدی می‌تواند رکوردش را بهبود ببخشد.

ت ت
کدخبر: 215585 تاریخ انتشار
منبع ورزش3
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها