تراکتور بیرانوند را میخواهد /پرسپولیسی‌ها به دنبال مبالغ بالای 25 میلیارد!

بازیکنان پرسپولیس از سوی باشگاه تراکتور پیشنهادات خوبی گرفتند ولی آنها اعلام کردند که اگر شرایط مالی باشگاه پرسپولیس مهیا باشد، آنها حاضر به ترک این تیم نخواهند شد.

تراکتور بیرانوند را میخواهد /پرسپولیسی‌ها به دنبال مبالغ بالای 25 میلیارد!

به گزارش منیبان ؛  سرخپوشان تا پایان لیگ دو بازی در تهران مقابل استقلال خوزستان و مس رفسنجان (هفته آخر) و یک بازی در قزوین با شمس‌آذر پیش رو دارند و اگر هر سه بازی خود را با پیروزی پشت سر بگذارند 68 امتیازی خواهند شد و درواقع دو امتیاز بیشتر از فصل قبل کسب خواهند کرد. اتفاقی که اگر رخ دهد و پرسپولیس با وجود آن قهرمان لیگ نشود، در نوع خودش جالب توجه خواهد بود. آنچه مشخص است شاگردان اوسمار در نیم‌فصل دوم تا الان فقط 7 امتیاز از دست داده‌اند، در شرایطی که در نیم‌فصل اول 15 امتیاز از دست دادند و از 15 بازی موفق به کسب 30 امتیاز شدند. درحقیقت پرسپولیس اگر بتواند سه بازی آینده‌اش را با پیروزی پشت سر بگذارد، یکی از بهترین نیم‌فصل‌های خود را در سال‌های اخیر سپری کرده است. مساله‌ای که می‌تواند شانس اوسمار را برای ادامه کار در تیمش افزایش دهد.

نقل و انتقالات جذابی که در پیش است

با نزدیک شدن به پایان فصل طبیعی است که تیم‌های لیگ برتری نیم‌نگاهی به فصل آینده داشته باشند و هدف‌شان این باشد که نقل و انتقالات موفقی را داشته باشند. در این بین تیم‌هایی که قرار است به‌عنوان نماینده ایران در لیگ نخبگان آسیا شرکت کنند کارشان به‌مراتب سخت‌تر است، از این جهت که باید به بهترین شکل تقویت شده تا در این رقابت‌ها بتوانند اعاده حیثیت کنند. پرسپولیس و استقلال تقریبا حضورشان در این رقابت‌ها قطعی شده و قهرمان جام حذفی نیز این شانس را دارد که در مرحله پلی‌آف لیگ نخبگان شرکت و سهمیه سوم ایران را کسب کند. در این بین تراکتور و سپاهان شانس بیشتری برای قهرمانی در جام حذفی دارند که در صورت قهرمانی هر یک از آنها نقل و انتقالات به‌مراتب جذاب‌تری را در تابستان خواهیم داشت.

خطری از سوی سپاهان احساس نمی‌شود

باشگاه تراکتور از چند هفته پیش به دنبال این بوده و هست که تعدادی از بازیکنان شاخص پرسپولیس را به خدمت بگیرد، از علیرضا بیرانوند گرفته تا مرتضی پورعلی‌گنجی، دانیال اسماعیلی‌فر و مهدی ترابی. در این بین بیرو یک فصل دیگر با پرسپولیس قرارداد دارد اما بقیه نفرات به‌زودی به بازیکن آزاد تبدیل خواهند شد. در شرایط فعلی تراکتور همه توانش را گذاشته تا بتواند قهرمان جام حذفی شده و نیم‌سهمیه باقی‌مانده برای حضور در لیگ نخبگان آسیا را کسب کند. اتفاقی که اگر رخ دهد تلاش این باشگاه برای جذب بازیکنان مذکور دوچندان خواهد شد؛ هرچند در بین این نفرات ترابی به واسطه‌های اطراف تیم تراکتور اعلام کرده که تمایلی برای ترک پرسپولیس ندارد و می‌خواهد فوتبالش را در همین باشگاه به اتمام برساند. در مورد دیگر نفرات هم باید گفت که اگر شرایط مالی باشگاه پرسپولیس مهیا باشد، آنها حاضر به ترک این تیم نخواهند شد. اما از قرار معلوم تراکتور تنها تیمی است که برای تابستان چند ستاره پرسپولیس را نشانه رفته است، از این جهت که از باشگاه سپاهان خبر می‌رسد مدیرعامل جدید این باشگاه برخلاف مدیران قبلی اصلا اهل بریزوبپاش نیست و قصد ندارد دستمزدهای سنگینی را به بازیکنی پرداخت کند. درواقع هدف اصلی هیات‌مدیره باشگاه اصفهانی از انتخاب آذربایجانی به‌عنوان مدیرعامل جدید باشگاه‌شان همین بوده است. با این شرایط بازیکنان شاخص پرسپولیس قرار نیست در تابستان غیر از تراکتور پیشنهاد قابل توجهی از تیم‌های مدعی داشته باشند.

سرخپوشان به دنبال افزایش سقف قرارداد

باشگاه پرسپولیس قصد دارد رویه‌ای که در سال‌های گذشته در این باشگاه ادامه داشته را حفظ کرده و سقف قراردادش را در فصل نقل و انتقالات 20 تا 25 درصد افزایش دهد. با این تفاسیر سقف قرارداد این باشگاه در تابستان قرار است حدود 21 میلیارد تومان باشد. فصل گذشته رقم قرارداد یحیی گل‌محمدی با پرسپولیس 24 میلیارد تومان بود اما در بین بازیکنان بیشترین قرارداد به ملی‌پوشان اختصاص داشت که رقمش بین 17 تا 18 میلیارد تومان بود، البته بدون در نظر گرفتن آپشن‌ها. اما همان‌طور که قبلا اشاره داشتیم، نفرات شاخص پرسپولیس حاضر نیستند با سقف قرارداد 21 میلیاردی قراردادشان را تمدید کنند و از طریق ایجنت‌های خود به مدیریت باشگاه پیغام داده‌اند که پیشنهادهایی که دارند، رقمش خیلی بیشتر از اینهاست. در اینباره باخبر شدیم که رقم درخواستی سرخپوشان برای تمدید قرارداد، رقمی بین 25 تا 27 میلیارد تومان است. رقمی که بعید است مورد پذیرش مدیریت باشگاه پرسپولیس قرار بگیرد. اگرچه در این مورد فقط درویش تصمیم‌گیرنده نخواهد بود و این اعضای هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس و در راس آنها بانک شهر است که سقف قرارداد این باشگاه را تعیین خواهند کرد. برخلاف آنچه گفته می‌شود قرار نیست شاهد پرداخت‌های آنچنانی در باشگاه پرسپولیس باشیم و هزینه‌های این باشگاه در تابستان نهایتا به 550 تا 600 میلیارد تومان افزایش خواهد داشت.

تمدید قرارداد با بازیکنان بعد از پایان فصل

باشگاه پرسپولیس بعد از اینکه متوجه شد بازیکنان شاخص تیمش در شرایط فعلی قصد تمدید قرارداد نداشته و خواهان افزایش چشمگیر دستمزد خود هستند، تصمیم گرفت ادامه مذاکرات را به آخر فصل موکول کند. به این ترتیب که در هفته اول بعد از اتمام لیگ، این باشگاه تکلیف بازیکنان آزاد خود را مشخص خواهد کرد. تعداد بازیکنان آزاد پرسپولیس 10 نفر است که قرار نیست همه آنها در جمع سرخپوشان ماندنی شوند. در این مورد در گزارش‌های آینده به‌طور مفصل‌تری خواهیم نوشت. ناگفته نماند که بازیکنان شاخص پرسپولیس همچنان سخت پیگیر مطالبات فصل گذشته خود که مربوط به پاداش‌های قهرمانی بوده نیز هستند. این در شرایطی است که باشگاه پرسپولیس به دنبال این است تا با حضور نماینده بانک شهر تکلیف این طلب‌ها و کسری بودجه این باشگاه در فصل جاری را مشخص کند.

اوسمار از ماندنش مطمئن نیست

سرمربی برزیلی پرسپولیس برای ماندن در این باشگاه ‌انگیزه بالایی دارد و برنامه‌ریزی وسیع و کاملی را هم برای فصل آینده طراحی کرده است. از جذب بازیکنان در چند پست گرفته تا شروع دور جدید تمرینات تیمش، اردوی خارجی، بازی تدارکاتی، زیرنظر گرفتن بازیکنان و مربیان تیم‌های پایه و... . با همه اینها اوسمار هیچ اطمینانی به ماندنش در پرسپولیس ندارد، از این جهت که در مدت حضورش در این باشگاه خیلی خوب متوجه شده که نباید زیاد روی وعده و وعیدها حساب کند. در همین راستا او همه تمرکزش را گذاشته تا در سه بازی آینده تیمش برنده از میدان خارج شود. آنچه مشخص است سرنوشت قهرمانی پرسپولیس در دستان خودش نیست و باید منتظر لغزش استقلال باشد تا به صدر جدول برسد. اما چنانچه سرخپوشان فصل را با 68 امتیاز به اتمام برسانند، مدیریت این باشگاه قرارداد سرمربی برزیلی‌اش را تمدید خواهد کرد. هرچند در تابستان هر اتفاقی ممکن است رخ دهد، از این جهت که اگر درویش بخواهد خودش تصمیم‌گیرنده باشد ممکن است تصمیمی بگیرد که خیلی‌ها را غافلگیر کند.

ت ت
کدخبر: 215111 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها