استقلال حتی با سه باخت در بازی‌های بعدی نیز قهرمان خواهد شد +جدول

رقابت بین سرخابی ها تشدید شد ، استقلال تنها با سه برد قهرمان خواهد شد.

استقلال حتی با سه باخت در بازی‌های بعدی نیز قهرمان خواهد شد +جدول
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان ؛ برتری استقلال مقابل فولاد باعث شد تا این تیم با 60 امتیاز، برتری خود نسبت به پرسپولیس 59 امتیازی را حفظ کند. آبی‌ها حالا در بازی با نساجی، گل‌گهر و پیکان به دنبال کسب تمام امتیازات خواهند بود تا بدون توجه به سایر پیشامدها، جام را با 69 امتیاز بالای سر ببرند و پرامتیازترین قهرمان لیگ برتر ایران لقب بگیرند.

اما پرسپولیس امید زیادی دارد تا استقلال همچون دور رفت لیگ برتر ایران، حداقل در یک بازی از این سه دیدار، امتیاز از دست بدهد تا سرنوشت قهرمانی به دست آنها بیفتد. در صورت تساوی استقلال، پرسپولیس تنها در یک صورت عنوان قهرمانی را تصاحب خواهد کرد: شکست تمام رقیبان.

پرسپولیس در این سه بازی به ترتیب مقابل استقلال خوزستان، شمس‌آذر و مس رفسنجان بازی خواهد کرد که هر سه دیدار مسابقاتی چالشی و بسیار سخت خواهند بود. از یک سو استقلال خوزستان برای بقا تلاش می‌کند و دو تیم دیگر هم امید زیادی دارند تا در نیمه بالای جدول و حتی بین شش تیم بالایی، کار را به پایان برسانند.

در مجموع از بین 90 حالت ممکن برای تعیین تیم قهرمان، 54 حالت حکم به قهرمانی استقلال خواهد داد و 36 حالت دیگر، پرسپولیس را بر تخت پادشاهی لیگ برتر خلیج فارس خواهد نشاند. نکته جالب اینکه در یک حالت غیرممکن، استقلال حتی با سه باخت در بازی‌های باقی‌مانده نیز قهرمان خواهد شد اما برای پرسپولیس، این حالت وجود ندارد که البته این پیشامدی غیرممکن است اما یک تفاوت محسوس را در موقعیت دو تیم نشان می‌دهد.

puq32j0b

از طرف دیگر فراموش نکنید که در تعیین سرنوشت لیگ برتر ایران، تفاضل گل و گل‌زده از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. از میان 90 حالت، 9 مورد مربوط به هم‌امتیازی پرسپولیس و استقلال است. در این صورت ابتدا تفاضل گل و سپس برتری خط حمله تیم قهرمان را تعیین می‌کند که فعلا پرسپولیس با یک گل خورده کمتر، برتری را در اختیار دارد.

البته در جدول تعیین تیم قهرمان، یک پیشامد مهم در نظر گرفته نشده است. اینکه استقلال حداقل در یک بازی لغزش کند و عملکرد دو تیم به شکلی باشد که در امتیاز، تفاضل گل و گل زده مساوی شوند که در این حالت یک شهرآورد جداگانه به‌عنوان فینال لیگ برتر ایران در نظر گرفته می‌شود که باتوجه به نزدیکی شرایط دو تیم، چنین پیشامدی از روی میز برداشته نخواهد شد.

نکته مهم اینکه باتوجه به اینکه اختلاف تنها یک امتیاز است، حداقل این هفته تیم قهرمان تعیین نخواهد شد و در بهترین حالت، استقلال با کسب دو برد مقابل نساجی و گل‌گهر می‌تواند 66 امتیازی شود و سپس منتظر یک باخت یا دو مساوی پرسپولیس بنشیند تا سرخپوشان با کمتر از 63 امتیاز به استقبال هفته پایانی بروند که در این حالت قهرمانی استقلال زودتر از پایان فصل قطعی می‌شود.

همچنین در صورتی که پرسپولیس دو دیدار خود را با برد به پایان برساند و 65 امتیازی شود و استقلال از دو بازی بعدی حداکثر یک تساوی بگیرد، پرسپولیس قهرمانی زودهنگام خود را جشن خواهد گرفت که البته هر دو پیشامد برای نکونام و اوسمار دور از ذهن خواهد بود.

در نهایت همه این موارد بازی آمار و احتمال است. در عمل استقلال به دنبال کسب سه پیروزی خواهد بود و پرسپولیس نیز با کسب سه پیروزی باید نیم نگاهی به استادیوم وطنی، ورزشگاه آزادی و محل دیدار استقلال - پیکان (احتمالا دستگردی) داشته باشد تا شاید با لغزش تیم نکونام، پرنده خوشبختی روی شانه آنها بنشیند و جام را بالای سر ببرند.

ت ت
کدخبر: 214958 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها