تلخ‌ترین پیروزی تاریخی پرسپولیس!

هشت سال از آخرین قهرمانی تیمی غیر تهرانی در لیگ برتر ایران گذشت.

تلخ‌ترین پیروزی تاریخی پرسپولیس!
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان ؛    ۲۴ اردیبهشت سالروز یکی از تلخ ترین روزهای هواداران پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر است. روزی که این تیم با وجود برتری دو بر یک مقابل راه اهن در تهران، تنها به خاطر تفاضل گل قهرمانی را به استقلال خوزستان واگذار کرد تا جشن قهرمانی یکصد هزار نفری قرمزها در ورزشگاه آزادی هرگز برگزار نشود.

در حالی که دو تیم تا پایان هفته بیست و نهم با  ۵۴ امتیاز رتبه اول و دوم را به تصرف خود درآورده بودند، استقلال خوزستان باید در اهواز به مصاف ذوب آهنی می‌رفت که یحیی گل محمدی روی نیمکتش بود و پرسپولیس هم باید در بازی همزمان به مصاف راه آهن، تیمی که برای بقا در لیگ برتر به سه امتیاز این دیدار نیاز داشت می‌رفت. ضمن آنکه استقلال نیز با پرویز مظلومی شانس کمی برای قهرمانی داشت و باید در قم به مصاف تیم صبا می‌رفت.

سوت آغاز رقابت های هفته آخر به شکل همزمان زده شد و مطابق پیش بینی ها، تیم فوق تهاجمی برانکو بازی را با حملات پرتعداد مقابل راه آهن آغاز کرد اما موقعیت های این تیم در نیمه نخست با درخشش محسن فروزان راهی به دروازه پیدا نکرد تا همانند بازی استقلال خوزستان و ذوب آهن، نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان برسد.

پنجاه و ششمین دقیقه بازی بود که استقلال خوزستان با گل رحیم زهیوی از ذوب آهن پیش افتاد تا کار پرسپولیس برای قهرمانی سخت تر از قبل شود. تنها سه دقیقه از این گل گذشته بود که بازهم زهیوی دروازه ذوبی ها را گشود تا یک برد رویایی برای شاگردان ویسی رقم بخورد و آن ها فاصله ای با یک قهرمانی با شکوه در لیگ برتر نداشته باشند.

در ورزشگاه آزادی اما همچنان خبری از گل نبود و موقعیت های پرسپولیس یکی پس از دیگری با بی دقتی مهاجمان و البته واکنش های فروزان از دست می‌رفت تا اینکه در هشتادمین دقیقه بازی با خطای مدافع راه آهن روی علیپور، یک ضربه پنالتی نصیب شاگردان برانکو شد و رامین رضاییان قفل دروازه فروزان را باز کرد. دو دقیقه از این گل گذشته بود که احمد نوراللهی برای دومین بار دروازه فروزان را باز کرد تا پرسپولیس برای قهرمانی تنها به  دو گل‌دیگر نیاز داشته باشد اما مهرداد محمدی جوان در آخرین دقایق بازی یکی از گل ها را پاسخ داد تا اندک امید هواداران پرسپولیس برای قهرمانی در لیگ برتر را بعد از ۹ سال از بین ببرد

10213929-92d7-4cf5-9234-c494172528a8

هرچند که این گل نیز برای راه آهنی ها هیچ ثمره ای نداشت چرا که این بازی آخرین حضور این تیم قدیمی و دوست داشتنی فوتبال کشورمان در لیگ برتر بود.

در اهواز سوت پایان بازی زده شد و حالا شاگردان ویسی و هواداران خوزستانی سر از پا نمی‌شناختند و خود را مهیای جشن قهرمانی می‌کردند. قهرمانی ای که هنوز هم هواداران پرسپولیس حسرت آن را می‌خورند چرا که تیم آن فصل برانکو با وجود قعر نشینی تا پایان هفته چهارم، با ارائه بازی های تهاجمی و برد های پرگل ازجمله برتری ۴ بر ۲ مقابل استقلال به صدر جدول رسیده بود اما شکست مقابل نفت تهران همه چیز را برای برانکو و تیمش خراب کرد تا بازیکنان این تیم همچنان که به موقعیت های پرشمار ازدست رفته طول فصل فکر می‌کردند، نای بلند شدن از زمین را نداشته باشند و فصل رویایی شان را بدون جام به پایان برسانند.

هرچند که بعد از آن فصل این تیم موفق به ثبت رکورد دست نیافتنی پنج قهرمانی پیاپی در لیگ برتر شد اما حسرت لیگ پانزدهم تا همیشه با هواداران پرسپولیس خواهد بود. هوادارانی که بعد از بازی با تشویق بی امان بازیکنان و سرمربی تیم، صحنه های زیبایی را در ورزشگاه آزادی خلق کردند.

ضمن آنکه استقلال نیز با تساوی یک بر یک در مقابل صبای قم، با ۵۳ امتیاز در رتبه سوم جدول قرار گرفت تا بعد از دوسال موفق به کسب سهمیه آسیایی با هدایت پرویز مظلومی شد.

1b3fb64b-b98f-4420-ab72-b4584fee84f4

ت ت
کدخبر: 214693 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها