پرواز اختصاصی با هواپیمای شخصی برای سرمربی لیگ برتری ! /تخلفات مالی برملا شد

کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال به موضوع تخلفات مالی و فساد در این باشگاه لیگ برتری ورود کرد.

پرواز اختصاصی با هواپیمای شخصی برای سرمربی لیگ برتری ! /تخلفات مالی برملا شد
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان ؛ یکی از باشگاه‌های لیگ برتری در فوتبال، در سال‌های اخیر، با فساد‌های مالی زیادی رو‌به‌رو بوده که باعث شده پای نهاد‌های نظارتی به این مجموعه باز شود.

به دنبال افشای تخلفاتی که در مسایل مالی یکی از تیم‌های لیگ برتر فوتبال ایران صورت گرفته است، کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال با ورود به این موضوع از رسیدگی و پیگیری مراجع قضایی خبر داده است.

این تیم که چند فصلی از حضورش در لیگ برتر می‌گذرد و در این فصل هم با مشکلات مالی پرتعدادی دست به گریبان است، با ورود نهاد‌های نظارتی با چالش جدیدی مواجه شده است که به سرانجام رسیدن آن می‌تواند برای برخی مدیران، یک مربی و چند عامل این باشگاه که در فوتبال مشغول هستند دردسرساز شود.

شفاف نبودن مسایل مالی در این باشگاه مربوط به فصل جاری نمی‌شود و ریشه در مدیریت‌های گذشته این باشگاه صنعتی دارد و رد و بدل شدن پول‌های کلان بدون هیچ شفافیت مالی حتی باعث شد تا یکی از اعضای مدیریتی این باشگاه مدتی را در بازداشتگاه به سر ببرد و با وثیقه زمینه آزادی خود را فراهم سازد.

طبق پیگیری‌ها، رد و بدل شدن پول‌های کلان فقط در بخش مدیریتی این باشگاه نبوده و در سال‌های گذشته یکی از اعضای بلند بالای کادر فنی نیز سهم به‌سزایی در دریافت مبلغ‌های کلان داشته است که پس از جدایی مدیرعامل وقت در آن باشگاه خیلی زود تصمیم به جدایی از تیم خود را گرفت.

در این مورد عنوان شده این مربی در زمان حضورش پس از انجام هر بازی بلافاصله با یک پرواز ویژه راهی استان محل سکونتش می‌شده و در طول فصل همیشه این کار را با هماهنگی مدیران وقت انجام داده که البته هزینه این پرواز‌ها به عهده خودش نبوده است.

تمامی این مسایل مالی مربوط به مسئول امور ورزش یک شرکت صنعتی می‌شود که با آمدن مدیرعامل جدید این باشگاه، خواستار جدایی او از سمتش شده بود که بنا به دلایلی تا به امروز موفق به انجام این کار نشده است.

با روی کار آمدن مدیریت جدید در این شرکت صنعتی، اما باز هم همان فرد در سمت امور ورزش باشگاه‌ها به فعالیت خود ادامه می‌دهد و اکثر مدیران رشته‌های ورزشی زیر مجموعه این شرکت دل خوشی از فرد مذکور ندارند.

وظیفه اصلی این فرد برطرف کردن کسری بودجه باشگاه‌ها با توجه به خرج و مخارج در آنهاست، اما گویا بودجه اصلی صرف امور دیگری می‌شود. این فرد که مدت کمی تا پایان دوران حضورش در شرکت صنعتی باقی مانده همچنان درصدد است تا هر طور شده مدیرعامل وقت این باشگاه را از سمت خود برکنار کند.

شنیده می‌شود در این زمینه، برخی از افرادی که پیش از این در مجموعه ورزشی این شرکت مسئولیت داشتند و اکنون در خارج از این استان سکونت دارند تلاش‌های زیادی را برای پرونده سازی علیه مدیریت فعلی انجام می‌گیرند تا جایگزین وی شوند.

علاوه بر اینها برای بهره برداری از مجموعه ورزشی این باشگاه، چند صد میلیارد تومان بین اشخاص ردوبدل شده که هزینه‌های نابه‌جا و شفاف نبودن آنها باعث شده تا نهاد‌های نظارتی نگاه ویژه‌تری به آن داشته باشند.

ت ت
کدخبر: 214522 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  نظرسنجی

  کدام یک از گزینه های زیر را برای ریاست جمهوری گزینه بهتری می دانید؟

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها