مرد 37 ساله پدیده جدید مربیگری در لیگ برتر

عملکرد کایرن مک کنا در ایپسویچ تاون بسیار فوق العاده بوده و نتایج خارق العاده او در این تیم نشان می‌دهد که این مرد ۳۷ ساله چه معجزه‌ای را رقم زده است.

مرد 37 ساله پدیده جدید مربیگری در لیگ برتر

به گزارش منیبان ؛ یکی از تیم هایی که قرار است فصل آینده را در سطح اول فوتبال انگلیس بگذارند، ایپسویچ تاون است که با حضور دستیار سابق اوله گونار سولسشر و ژوزه مورینیو در منچستریونایتد، اکنون به لیگ برتر رسیده است.

این تیم پس از ساوتهمپتون، نورویچ واتفورد چهارمین تیمی است که از دسته سوم فوتبال انگلیس هر فصل خودش را به سطح بالاتر رسانده و اکنون به لیگ برتر می‌رسد.

با این حال شرایط این صعود بسیار خاص است که چرا ایپسویچ از نظر ارزشگذاری ترنسفرمارکت، شانزدهمین تیم ارزشمند این لیگ است و نسبت به لسترسیتی که توانست به عنوان تیم قهرمان صعود کند و گران ترین تیم تاریخ این لیگ را در اختیار داشت، ۱۶۰ میلیون یورو اختلاف ارزش دارد!

0

مک کنا در دوران تصدی‌گری مورینیو و اوله گونار سولسشر با بازیکنان جوان منچستریونایتد ارتباط بسیار خوبی داشت و زمانی که اوله جانشین مک کنا شد، سرمربی نروژی از دانش و اطلاعات دستیارش بسیار شگفت زده شده بود. او در مقطعی از فصل درباره توانایی‌های او گفت: زمانی که وارد باشگاه شدم، 2 ساعت با مک کنا صحبت کردم و مدام به این فکر می‌کردم که او چه میزان فرد بادانش و توانمندی است. من روزهای زیادی را با او گذراندم و اگر او نبود، کار کردن در منچستریونایتد بسیار سخت‌تر می‌شد. او همه جزییات را با بالاترین اطلاعات ممکن در ذهن داشت و برای من یک انسان بود که در نقش کامپیوتر فعالیت می‌کرد!

با این حال مک کنا مورد توجه باشگاه برایتون قرار گرفته تا در صورت جدایی روبرتو دی زربی از این تیم، او را به عنوان سرمربی جدید خود معرفی کنند ولی با این عملکرد مک کنا با ایپسویچ تاون، یک عملکرد خاص و به یاد ماندنی در تاریخ فوتبال خواهد بود.

چهره جدید در لیگ برتر انگلیس با شاهکار کایرن مک‌کنا!

۱۶ دسامبر ۲۰۲۱: کایرن مک‌کنا، دستیار مورینیو و اوله گونار سولشایر در منچستریونایتد پس از قطع همکاری کادر اوله با شیاطین سرخ، به عنوان سرمربی ایپسویچ تاون در لیگ وان، سطح سوم فوتبال انگلیس انتخاب شد. ایپسویچ در آن زمان رده دوازدهم سطح سوم فوتبال انگلیس را در اختیار داشت.

فصل ۲۰۲۱/۲۲: حضور در رده یازدهم لیگ وان

فصل ۲۰۲۲/۲۳: حضور در رده دوم و صعود به چمپیونشیپ با ۹۸ امتیاز با ۱۹ بازی متوالی بدون شکست در اولین فصل کامل مک‌کنا به عنوان سرمربی رده بزرگسالان

۴ می ۲۰۲۴: ایپسویچ تاون برای دومین فصل متوالی و در اولین فصل پس از بازگشت به چمپیونشیپ، پس از ۲۲ سال دوری از سطح اول فوتبال انگلیس به همراه لسترسیتی به لیگ برتر صعود کرد. مجموع خرج ایپسویچ در پنجره نقل و انتقالات، تنها ۶ میلیون پوند بود!

 

ت ت
کدخبر: 213836 تاریخ انتشار
منبع برترین ها
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  نظرسنجی

  کدام یک از گزینه های زیر را برای ریاست جمهوری گزینه بهتری می دانید؟

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها