حمله تند یک پرسپولیسی به نکونام؛ تو در حد استقلال نیستی!

بازیکن سابق سرخ ها گفت: سال گذشته پرسپولیس ۷ امتیاز از سپاهان عقب بود، اما قهرمان شد و امسال فقط ۳ امتیاز با استقلال فاصله دارد که اختلاف آنچنان زیادی نیست.

حمله تند یک پرسپولیسی به نکونام؛ تو در حد استقلال نیستی!
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ اردلان آشتیانی درباره آخرین وضعیت پرسپولیس گفت: از زمانی که اوسمار به عنوان سرمربی پرسپولیس انتخاب شد و مهره‌های جدید به تیم اضافه شدند، روند رو به رشد سرخپوشان آغاز شد. پرسپولیس بعد از دیدار با آلومینیوم در اراک تغییرات مثبت زیادی داشت و توانست بازی زیبا و تماشاگرپسندی مقابل تراکتور ارائه کند. چون زمانی که بازی را یک بر صفر جلو بود، مدام حمله می‌کرد تا گل دوم را هم زد.در سیستم اوسمار مدافعان پرسپولیس به خوبی بالا می‌آیند و او این شجاعت را به آنها داده تا فاصله خطوط را کمتر و بهتر پرس کنند. بر همین اساس پرسپولیس، تیم‌ها را مدام از جلو پرس می‌کند و مدافعان حریف وادار می‌شوند که فقط توپ را از محوطه جریمه دور کنند.

*اکثر تیم‌ها مقابل پرسپولیس تدافعی بازی می‌کنند

کارشناس فوتبال اضافه کرد: چون اکثر تیم‌ها مقابل پرسپولیس تدافعی بازی می‌کنند و مهاجمان‌شان در زمین خودشان هستند، توپ‌های دوم و سوم هم نصیب بازیکنان پرسپولیس می‌شود و باز هم موج بعدی حمله شکل می‌گیرد. به خاطر سرعت بازپس‌گیری توپ، باز هم موج بعدی حمله ادامه پیدا می‌کند. این نوع بازی تهاجمی تبدیل به تاکتیک شده و تیم پرسپولیس مدام به سمت دروازه حریفانش حمله می‌کند.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس تصریح کرد: نکته دیگر در مورد روش بازی پرسپولیس خلاقیت ارونوف است که می‌تواند در فضاهای کوچک بازی کند. در حالی که قبلاً پرسپولیس از کانال‌های کناری حریفان بهره می‌برد، در مسابقات اخیر از بازی ترکیبی و یک و دوهای ارونوف و آل‌کثیر در فضاهای عمقی استفاده می‌کند. به مرور این دو بازیکن تهاجمی پرسپولیس با هم هماهنگی زیاد ایجاد کرده‌اند و کارهای ترکیبی سریعی انجام می‌دهند که هر دفاعی را باز می‌کنند و موقعیت گلزنی زیادی داشتند. همین فوتبالی که پرسپولیس ارائه می‌دهد مورد پسند هواداران است و از آن لذت می‌برند.

*نمی‌شود در همه بازی‌ها یک گل زد و بعد دفاع کرد

وی با بیان اینکه تیمی که خوب فوتبال بازی می‌کند شانس قهرمانی‌اش بیشتر خواهد بود،‌ گفت: سال گذشته پرسپولیس ۷ امتیاز از سپاهان عقب بود، اما قهرمان شد و امسال فقط ۳ امتیاز با استقلال فاصله دارد که اختلاف آنچنان زیادی نیست. نمی‌شود همه بازی‌ها را یک بر صفر برد، یک گل زد و بعد دفاع کرد. مگر اینکه جواد نکونام در ۹ بازی باقی‌مانده تغییر رویه بدهد، چون اینگونه فوتبال بازی کردن ناامید کننده است و برازنده استقلال نیست. از سوی دیگر تماشاگران هم حق دارند که از دیدن فوتبال لذت ببرند.

ت ت
کدخبر: 207868 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها