عجین شدن اشک و حسرت با فوتبال ایران

شاگردان امیر قلعه‌نویی نتوانستند مقابل قطر به بازی برگردند و یک‌بار دیگر در آستانه فینال از رسیدن به بازی نهایی جا ماندیم.

عجین شدن اشک و حسرت با فوتبال ایران
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، نمایش تیم ملی در مقابل ژاپن همه را امیدوار کرده بود که شاگردان امیر قلعه‌نویی بتوانند از پس قطر برآیند و پس از نزدیک به نیم قرن به فینال رقابت‌های جام ملت‌های آسیا راه پیدا کنند.

به نظر همه چیز مهیای صعود ایران به فینال بود، اما آنچه ملی پوشان در مصاف با قطر میزبان ارائه کردند، هیچ شباهتی به تیمی که می‌خواهد قهرمان بشود، نداشت. تیم ملی بی‌نظم بازی کرد و در یکی دیگر از نشیب‌هایی که در این دوره از جام ملت‌ها داشت، محکوم به حذف بود.همه گمان می‌کردند وقتی سوت پایان بازی ایران و قطر به صدا درمی‌آید، بازیکنان تیم ملی آماده برپایی جشن و آماده شدن برای رسیدن به فینال خواهند بود، اما با اینکه احمد علی داور کویتی مسابقه قضاوت بی‌نقصی داشت و 15 دقیقه هم به بازیکنان تیم ملی برای جبران گل سوم قطر وقت داد، تیم ملی به‌جز ارسال‌های مستقیم بی‌هدف برنامه‌ای برای گلزنی نداشت. روی این ارسال‌ها یکی دو موقعیت ایجاد شد ولی سنگربان قطر پر روحیه و آماده ظاهر شد و از گل شدن توپ‌ها جلوگیری کرد.فوتبال ایران آخرین مرتبه‌ای که شانس حضور در فینال جام ملت‌ها را به دست آورد به سال 1976 میلادی بازمی‌گردد که برای سومین دوره متوالی قهرمان مسابقات لقب گرفت. از ان دوره تاکنون حالا سال‌ها می‌شود که حسرت به تن و دل و چشم و گوش علاقه‌مندان به فوتبال در ایران مانده و در مصاف نیمه نهایی جام ملت‌های 2023 قطر هم چیز جز اشک و گریه و افسوس و حسرت در انتظارمان نبود تا همچنان برای تغییر شرایط منتظر آینده مبهم بمانیم.

تیم ملی

ت ت
کدخبر: 200284 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها