حمله فوق ستاره‌های تیم ملی ایران به سمت جوایز جام ملت‌ها

در مسیر قهرمانی در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳، ستاره‌های فوتبال ایران امیدوارند بتوانند جوایز فردی را هم را از آن خود کنند.

حمله فوق ستاره‌های تیم ملی ایران به سمت جوایز جام ملت‌ها
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ شامگاه شنبه بیست‌ویکم بهمن‌ماه به پایان برسد؛ روزی‌که قرار است مسابقه فینال به میزبانی ورزشگاه لوسیل برگزار شود و از چهره تیم قهرمان پرده‌برداری شود. در یک سوی نمودار مرحله حذفی، تیم‌های ملی اردن و کره‌جنوبی باید در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف هم بروند و در سوی دیگر نمودار هم دوئل تیم‌های ملی ایران و قطر باید در مرحله نیمه‌نهایی برگزار شود. ملی‌پوشان فوتبال ایران بعد از نزدیک به ۴۸ سال، امیدوارند که بتوانند طلسم‌شکنی کنند و عنوان قهرمانی را به‌دست آورند. تیم ملی ایران بعد از تجربه کسب ۳ قهرمانی پیاپی در جام ملت‌های آسیا، بعد از سال ۱۹۷۶ نتوانسته به عنوان قهرمانی برسد و همین مسئله باعث شده تا شاگردان امیر قلعه‌نویی با انگیزه‌ای مضاعف به دنبال رسیدن به عنوان قهرمانی باشند. آن‌ها در این مسیر دشوار توانستند از سد حریف سرسختی چون ژاپن بر بیایند و امیدوارند که بتوانند در ۲ گام پایانی هم موفق عمل کنند و با کنار زدن قطر و کسب پیروزی در مرحله فینال، عنوان قهرمانی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ را از آن خود کنند.ملی‌پوشان فوتبال ایران در شرایطی در سودای رسیدن به عنوان قهرمانی جام ملت‌های آسیا هستند که در کنار رسیدن به عنوان قهرمانی، ستاره‌های ایرانی شانس رسیدن به عنوان برترین‌های جام را هم دارند. در دوره قبلی رقابت‌ها، معز علی هم توانست عنوان برترین بازیکن جام را از آن خود کند و هم صاحب کفش طلا شد و عنوان برترین دروازه‌بان جام هم به سعد الشیب، دروازه‌بان تیم ملی قطر رسید و تیم ملی ژاپن هم عنوان تیم اخلاق را از آن خود کرد.

رقابت طارمی و آزمون برای آقای گلی

مهدی طارمی با ۳ گل زده، برترین گلزن تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ است و از حیث تاثیرگذاری، سردار آزمون با یک گل و ۳ پاس گل، موثرترین ستاره تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا محسوب می‌شود. در جدول گلزنان، ایمن حسین با ۶ گل صدرنشین است و با وجود آنکه تیم ملی عراق در مرحله یک‌هشتم نهایی از گردونه رقابت‌ها کنار رفت، شانس اول آقای گلی محسوب می‌شود. اکرم عفیف و آیاسه یوئدا هم بازیکنان ۴گله این دوره از رقابت‌ها هستند که ستاره ژاپنی‌ها دیگر شانسی برای رسیدن به عنوان آقای گلی ندارد اما عفیف امیدوار به کسب کفش طلای رقابت‌ها است.

آزمون، بهترین بازیکن جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳؟

اکرم عفیف با ثبت ۴ گل و ۲ پاس گل در کنار ایمن حسین با ۶ گل، موثرترین بازیکنان جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ هستند و شانس رسیدن به عنوان برترین بازیکن جام را دارند. آیاسه یوئدا، لی کانگ این، سردار آزمون و یزان النعیمات ۴ بازیکنی هستند که روی ۴ گل در این دوره از رقابت‌ها موثر بوده‌اند که از میان آن‌ها، یوئدا شانس افزودن به شمار گل‌ها و یا پاس گل‌های خود را ندارد اما ۳ بازیکن دیگر این شانس را دارند تا در مسیر رسیدن به عنوان بهترین بازیکن جام قدم بردارند.

شانس کم‌رنگ بیرانوند برای دستکش طلا

متیو رایان، دروازه‌بان تیم ملی استرالیا با ۳ کلین‌شیت در جدول بیشترین کلین‌شیت‌ها صدرنشین است و ابراهیم لطف‌الله، یزید ابولیلا، اوکتیر یوسوپوف، احمد مدینه، مشعل برشم و پایوات خامی به همراه جولینگ یان دروازه‌بانان دارای ۲ کلین‌شیت در این تورنمنت هستند. علیرضا بیرانوند تنها یک‌بار در طول ۵ مسابقه توانسته کلین‌شیت کند و همین مسئله باعث شده تا او از شانس کمی برای رسیدن به دستکش طلایی رقابت‌ها برخوردار باشد؛ البته که درخشش بیرانوند در مرحله نیمه‌نهایی و فینال احتمالی می‌تواند سرنوشت او را در این جام تغییر بدهد و دروازه‌بان شماره یک تیم ملی ایران را در مسیر رسیدن به دستکش طلای رقابت‌ها قرار بدهد.

ت ت
کدخبر: 200144 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها