جهانبخش: با دعا و انرژی مردم قهرمان می‌شویم/باآرزوهای بزرگی به قطر آمدیم

هافبک تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: با آرزوهای بزرگی به این تورنمنت پا گذاشته‌ایم و امیدوارم به اهداف بزرگمان در پایان برسیم.

جهانبخش: با دعا و انرژی مردم قهرمان می‌شویم/باآرزوهای بزرگی به قطر آمدیم
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، علیرضا جهانبخش در خصوص دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل ژاپن، اظهار داشت: هر لحظه آن بازی لذت بود. به عنوان نسل فعلی فوتبال، تجربیات زیادی در جام‌جهانی و ... داشته‌ایم تا شادی را به مردم هدیه بدهیم اما بازی با ژاپن متفاوت بود. مقابل تیمی قرار گرفتیم که همه آن را مدعی اول جام می‌دانستند. قبل از مسابقه حس خواستن و قدرت را در چشم بچه‌ها دیدم و به همدیگر منتقل کردیم. این اتفاق به من، به عنوان کاپیتان تیم، یک اعتماد به نفس داد که می‌توانیم کارهای بزرگ انجام بدهیم. حتی در ایران هم قبل از بازی خیلی‌ها فکر نمی‌کردند چنین عملکردی داشته باشیم اما نشان دادیم که چقدر حس خواستن در بچه‌ها هست و این سبب شد تا نتیجه بگیریم. هنوز مسیر طولانی داریم. 2 بازی دیگر باقی مانده است و بازی با قطر خیلی سخت است. با تمام وجود و حسی که از مردم گرفته‌ایم مقابل قطر به میدان خواهیم رفت تا یک نتیجه خوب بگیریم.

جهانبخش درمورد عملکرد تیم ملی در جام ملت‌ها، گفت: تورنمنت را خیلی خوب شروع و سعی کردیم بازی به بازی بهتر شویم. تنها در بازی با هنگ‌کنگ عملکرد خوبی نداشتم اما در 3 بازی دیگر قبل از رویارویی با ژاپن خیلی خوب بازی کردیم. بهترین عملکرد ما در جام ملت‌ها از نظر فردی و گروهی مقابل ژاپن بود. در بازی بعدی با قطر روبرو می‌شویم و بازی خیلی سختی خواهد شد. برای این تیم احترام قائل هستم، آنها مدافع عنوان قهرمانی هستند و بازیکنان خیلی خوبی دارند. قطری‌ها در این سال‌ها چه در بخش فنی و چه زیرساختی پیشرفت کرده‌اند. با این حال با توجه به حس و انرژی که از بازی با ژاپن گرفتیم و همچنین حمایت هواداران که بیشتر خواهد شد، با قدرت برابر قطر به میدان خواهیم رفت. با آرزوهای بزرگی به این تورنمنت پا گذاشته‌ایم. امیدوارم به اهداف بزرگمان در پایان برسیم.

بازیکن تیم ملی فوتبال درمورد برخورد هواداران، عنوان کرد: همیشه انتظارات از فوتبال به عنوان ورزش اول ایران زیاد است. فوتبال نسل‌های مختلفی داشته است اما از نسل فعلی با توجه به کیفیت فنی و همچنین تجربه‌ای که در این سال‌ها به دست آورده است، انتظارات بالاست. امیدوارم کارهای بزرگی انجام بدهیم و سخت برای آن تلاش کرده‌ایم.در جام‌ جهانی انتظار مردم صعود از مرحله گروهی هست اما در جام ملت‌ها همواره انتظار مردم قهرمانی است. در جام ملت‌های قبل تلاش کردیم با قهرمانی نشان بدهیم که این نسل می‌تواند کارهای بزرگ انجام بدهد و بهترین نسل فوتبال ملی است. متاسفانه اما این اتفاق در دوره گذشته رخ نداد. در حال حاضر در همان وضعیت دوره قبلی هستیم و امیدواریم از تجربه دوره گذشته و همچنین اعتماد به نفسی که به تیم اضافه شده به همراه دعا و انرژی مردم استفاده کنیم و به نتایج خوب ختم شود.

وی مورد تجربه رفتن به فوتبال هلند در سن ۱۹ سالگی، گفت: رفتن به فوتبال هلند یک اتفاق خیلی خوب در مسیر زندگی‌ام بود و اگر برگردم دوباره در همان سن ۱۹ سالگی به هلند می‌روم. زندگی‌ام را به دو بخش قبل و بعد از رفتن به فوتبال هلند تقسیم می‌کنم. در ایران چیزهای زیادی یاد گرفتم از خانواده تا فوتبال و همچنین اعتقاداتی که با من هست و در هلند هم یاد گرفتم که داشتن یک قلب بزرگ باعث موفقیت می‌شود. در دوران فوتبالی ور زندگی شخصی بالا و پایین زیاد داشته‌ام اما این به من کمک کرده است که انسان بزرگتری شوم. اگر برگردم همان تصمیم را می‌گیرم و زندگی در هلند و قطر چیزهای زیادی را به من یاد داد.

جهانبخش درخصوص بازی با قطر در نیمه‌نهایی، اظهار داشت: احترام زیادی برای تیم قطر قائل هستم. تیم فوق‌العاده خوبی دارند. 2 بار به قطر در مقدماتی جام جهانی و بازی دوستانه امسال گل زده‌ام اما در تیم، این ذهنیت وجود دارد که در این شرایط و در بازی نیمه‌نهایی مهم نیست چه کسی گل می‌زند و بردن تیم ارزشمندتر است. قول گل زدن یا پاس گل دادن نمی‌دهم اما قول می‌دهم با تمام وجود تلاش می‌کنیم که بهترین نتیجه را رقم بزنیم و یک عملکرد خیلی خوب داشته باشیم.

ت ت
کدخبر: 200045 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها