فداکاری دوباره نکونام برای استقلال!

ممکن است جواد نکونام دوباره مجبور به کاهش قرارداد شود.

فداکاری دوباره نکونام برای استقلال!
بیشتر بخوانید:

چند وقت پیش و در شرایطی که استقلال به دلیل سقف بودجه نمی‌توانست قرارداد بلانکو را ثبت کند به بازیکنان استقلال پیشنهاد دادند تا با کم کردن 10 درصد از قرارداد خود به باشگاه استقلال کمک کنند تا قرارداد بازیکن آرژانتینی را ثبت کنند، البته در وهله اول تمام بازیکنان موضع سفت و سختی در قبال این تصمیم گرفتند اما به تدریج و با سیاستی که نکونام در پیش گرفت تصمیم مدیران استقلال تا حدودی اجرا شد. بازیکنان استقلال پس از اینکه دیدند جواد نکونام قرارداد خودش را کاهش داد تا زمینه برای صدور کارت بازی گوستاوو بلانکو فراهم شود، به طور جدی وارد عرصه شده و پشت سر سرمربی خودشان قرار گرفتند تا این مشکل را حل کنند. قطعاً نقش جواد در این قضیه غیر قابل کتمان است، اما پس از او، یک فرد دیگر هم وجود داشت که به طور جدی در کنار سرمربی استقلال پرونده را دنبال کرد و در این ماجرا واقعاً عصای دست جواد شد. سیدحسین حسینی، کاپیتان اول استقلال این بازیکن بود که خودش شخصاً با بازیکنان تماس می‌گرفت و از اعتبارش مایه می‌گذاشت تا بتواند آنها را راضی به کاهش مبلغ قراردادشان بکند. راهکاری که موفقیت‌آمیز هم بود و غیر از چند بازیکن بقیه نفراتی که کاپیتان استقلال با آنها صحبت کرد، همگی حاضر به کاهش مبالغ قرارداد خودشان شدند تا کارت بازی مهاجم آبی‌پوشان صادر شود. بلانکو توانست با این سیاست وارد لیست استقلال شود اما این پایان کار استقلالی‌ها نبود و همچنان دو مربی به دلیل سقف بودجه بیرون مانده‌اند و آی دی کارت آنها برای حضور در بازی‌ها صادر نشده است. دو مربی استقلال به دلیل ناراحتی چند بازیکن این تیم از بدقولی باشگاه دور از نیمکت آبی‌پوشان ماندند.

رضاوند به نفع هاشمی‌نسب کار کرد

آرش رضاوند، هافبک استقلال پس از دیدار تیمش مقابل شمس آذر قزوین در هفته نهم لیگ برتر، به انتقاد از مدیران استقلال پرداخت و گفت: «ما قراردادی داشتیم که قرار شد رقم آن را کم کنیم و در حال مذاکره بودیم. با این حال برای ما چند بازیکن که هنوز قراردادمان را کم نکرده بودیم، پولی نزدند و مبلغی به حساب بقیه بازیکنان واریز کردند! این یک کار بسیار زشت و غیرحرفه‌ای است. انگار عادتی وجود دارد که باید قراردادم را کم کنم و بعد پولم را بدهند! مگر می‌شود برای همه پول بزنند و پولی به ما چهار، پنج نفر ندهند؟ من راضی بودم که قراردادم را کاهش بدهم، اما با این شرایط که بخواهند مرا تحت فشار قرار بدهند، دیگر (برای کاهش رقم قرارداد) راضی نیستم.»این اظهارنظر با واکنش علی خطیر، مدیرعامل استقلال همراه شد و او که میهمان برنامه ورزش و مردم بود، درباره اظهارات رضاوند گفت: «ما اولویت‌مان را گذاشتیم برای بازیکنانی که با باشگاه همکاری بیشتر کردند تا 2 روز زودتر پول بگیرند و این کار فکر نمی‌کنم ناعادلانه باشد. این دوستانی هم که پول نگرفتند، به آنها پرداختی خواهیم داشت.» اگر چه باشگاه پول این چند بازیکن را پرداخت کرد، اما مدتی وقت برد تا بازیکنی مثل رضاوند سرانجام رضایت دهد تا قراردادش را کم کند. در تازه‌ترین ادعای استقلالی‌ها گفته شده که رضاوند هم برای اینکه شرایط حضور هاشمی‌نسب در استقلال مهیا شود، راضی شده تا بخشی از قراردادش را کم کند. اما فعلاً هنوز این اقدام عملی نشده است.

مهدی‌پور همچنان راضی نیست

مهدی مهدی‌پور یکی از بهترین هافبک‌های استقلال همچنان هیچ واکنشی در خصوص کاهش قراردادش نشان نداده است. این بازیکن که تاکنون راضی به چنین کاری نشده، اما اگر مثل بازیکنان دیگر حاضر به گذشتن بخشی از مبلغ قراردادش نشود، سسما مربی بدنساز استقلال همچنان بیرون می‌ماند و قادر نیست در نیمکت استقلال بنشیند. این روزها خبرهای متفاوتی در خصوص رضایت مهدی‌پور به گوش می‌رسد و هیچ خبر جدیدی در این ارتباط به صورت رسمی اعلام نشده است.

باز هم نکونام قراردادش را کم می‌کند؟

نخستین فردی که در استقلال حاضر شد قراردادش را کم کند تا بلانکو به تیم استقلال اضافه شود نکونام بود. آقای مربی با این کار خود پیشتاز شد تا سایر بازیکنان هم از خودگذشتگی کرده و به کمک باشگاه بیایند. اما در ادامه این بخشش سرمربی استقلال گفته می‌شود اگر همچنان بازیکنانی مثل مهدی‌پور حاضر به همکاری نشوند و همچنان روی تصمیم خود پافشاری کنند دوباره سرمربی استقلال به کمک باشگاه آمده و برای اینکه سسما هم بتواند مجوز حضور روی نیمکت استقلال را پیدا کند، بخشی از قراردادش را کم می‌کند. به هرحال آنچه مسلم است تاکنون دو مربی استقلال یعنی هاشمی‌نسب و سسما به دلیل اینکه استقلال نمی‌تواند به صورت قانونی اسامی آنها را رد کند، همچنان بیرون مانده‌اند و بعضاً از روی سکوها بازی تیم استقلال را دنبال می‌کنند و برای گرفتن مجوز حضور روی نیمکت باز هم استقلال به از خودگذشتگی تعدادی از بازیکنان خود از جمله مهدی‌پور و ارسلان مطهری نیاز دارد تا بتواند اسامی مربیان مورد نظر را به سازمان لیگ بدهد.

ت ت
کدخبر: 187477 تاریخ انتشار
اخبار ورزشی سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها