سه‌شنبه، روز امیر قلعه‌نویی؟

روز سه‌شنبه برای امیر قلعه‌نویی هم روز خاصی است و می‌تواند یکی دو رکورد در عرصه ملی را به نام خود کند.

سه‌شنبه، روز امیر قلعه‌نویی؟
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ تیم ملی فوتبال ایران موفق شد روز پنجشنبه در اولین بازی‌اش از مرحله انتخابی جام جهانی، هنگ‌کنگ را در ورزشگاه آزادی چهارتایی کند و شروعی توفانی داشته باشد. مرد اول این دیدار سردار آزمون بود که توانست دو بار دروازه رقیب را باز کند. مهدی طارمی و رامین رضاییان هم زننده گل‌های بعدی ایران بودند تا امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم ملی ایران، شروع خوبی در این دور از بازی‌ها داشته باشد.

قلعه‌نویی پس از بازی از اتحاد به عنوان رمز موفقیت تیمش حرف زد؛ به ویژه اینکه او چند ساعت قبل از آن بازی هم احمد نوراللهی، یکی از چهره‌های برجسته فوتبال ایران، را به دلایلی که عنوان شده انضباطی است، از تیم ملی کنار گذاشت. «تلاش می‌کنیم که مردم را خوشحال کنیم. مشکلات زیادی داریم که در این کنفرانس نمی‌توان گفت، ولی مهم این است که همه بچه‌ها تلاش می‌کنند. تاج هم به دنبال این است که مشکلات را برطرف کند. نمی‌خواهم یک‌سری مسائل را باز کنم، ولی مهم این است که مجموعه ما یک تیم واحد شده است. کادر فنی، تیم ستادی، هیئت رئیسه و همه، دوست دارند تیم ملی‌شان نتایج خوب بگیرد. مهم‌تر از همه بازیکنان بزرگ ما هستند که خیلی کمک می‌کنند. در بازی این را دیدید. مثلا سردار می‌توانست هت‌تریک کند، ولی گذشت کرد و به طارمی پاس داد. حالا کاری ندارم که آفساید شد».تیم ملی حالا در گام نخست به صدر جدول گروهش رسیده چراکه در دیگر بازی، ازبکستان که انتظار می‌رود جدی‌ترین رقیب ایران در این بازه زمانی باشد، با ۳ گل ترکمنستان را شکست داد. حالا دیدار روز سه‌شنبه ایران و ازبکستان می‌تواند حسابی جذاب باشد. قلعه‌نویی و تیمش چند وقت پیش این تیم را در فینال رقابت‌های کافا برده‌اند، ولی به خوبی می‌دانند که چقدر بازی‌کردن مقابل آن رقیب دشوار است.این بازی در شرایطی قرار است صورت بگیرد که اتفاقا روز سه‌شنبه برای امیر قلعه‌نویی هم روز خاصی است و می‌تواند یکی دو رکورد در عرصه ملی را به نام خود کند. قلعه‌نویی از زمانی که هدایت تیم ملی ایران را به دست گرفته تا به الان شکستی در کارنامه نداشته است. او کارش را با تساوی مقابل روسیه در دیدار تدارکاتی در ورزشگاه آزادی شروع کرد، ولی پس از آن رکورد درخور توجه ۹ برد متوالی را به ثبت رسانده است. رکورد‌های اصلی فعلا دست دراگان اسکوچیچ است؛ همان مردی که از کار برکنار شد تا ککارلوس کی‌روش جایش را روی نیمکت تیم ملی بگیرد. دراگان از زمانی که هدایت ایران را به دست گرفت ۱۰ برد متوالی ثبت کرد و سپس در دیدار یازدهم مقابل کره جنوبی متوقف شد.

همین آمار برای این مرد کروات کافی بود تا او تبدیل به مربی‌ای شود که بهترین شروع تاریخ را به عنوان سرمربی ایران داشته است. در واقع پیش از او سابقه نداشته که مردی برای اولین بار روی نیمکت تیم ملی بنشیند و بتواند ۱۰ برد متوالی را ثبت کند. همان ۱۰ برد هم برایش همچنان یک رکورد است، چون امیر قلعه‌نویی تازه ۹ برد متوالی به دست آورده است. درست است که قلعه‌نویی با تساوی برابر روسیه در اولین دیدار نمی‌تواند به رکورد شروع خوب دراگان برسد، ولی او می‌تواند روز سه‌شنبه با برتری برابر ازبکستان دهمین برد متوالی‌اش را به دست بیاورد و کنار دراگان اسکوچیچ قرار بگیرد. او البته هم‌زمان این فرصت را دارد تا خودش را از رده دوم مشترک، با ۹ برد متوالی، که در کنار محمد مایلی‌کهن به ثبت رسیده، رها کند.عملی‌شدن این موضوع، ولی مستلزم شکست‌دادن ازبک‌ها در خانه حریف است که قطعا به سادگی دیدار با هنگ‌کنگ نخواهد بود. گو اینکه قلعه‌نویی و تیمش، همان‌طورکه در بالا عنوان شد، پیش از این یک بار ازبکستان را در فینال کافا در همان کشور شکست داده‌اند.

ت ت
کدخبر: 187465 تاریخ انتشار
اخبار ورزشی سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها