نتایج صد دقیقه جاسوسی از تمرین تیم ملی!

بعد از نزدیک به صد دقیقه، آخرین تمرین تیم ملی پیش از دیدار مقابل هنگ‌کنگ با شور و حال و استقبال هواداران حاضر روی سکوی ورزشگاه دستگردی به پایان رسید.

نتایج صد دقیقه جاسوسی از تمرین تیم ملی!
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، بازیکنان تیم ملی ایران که تعدادشان در این اردو به ۳۰ نفر افزایش پیدا کرده و جمع و جور کردن آیتم‌های تمرینی با مشارکت همه آن‌ها به سختی صورت می‌پذیرد، با چهره‌های پرانرژی و نمایش خوب در تمرین باعث امیدواری کادر فنی تیم ملی شدند. در حالی که به دلیل زمان‌های مختلف و سفرهای طولانی بازیکنان برای ملحق شدن به تیم ملی عملا حتی یک جلسه تمرین کاملا جدی تا پیش از دیدار با هنگ‌کنگ برگزار نشد. این شانسی است که در یک دوره فیفا دی ده روزه یک تیم ملی فقط یک یا دو بار آن را پیدا می‌کند و این مسئله چالشی برای تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌ها هم هست که به دلیل تعدد لژیونرها نمی‌تواند تمرینات مدنظر سرمربی را با تعداد جلساتی که مد نظر اوست برگزار کند.تمرین روز گذشته با فوتبال چهار به دو آغاز شد و سپس در نیمه جنوبی زمین دستگردی و در دروازه کوچک، با مرور تاکتیک‌هایی مثل پرس، کانتر پرس، انتقال و… دنبال شد. پس از آن ملی‌پوشان اقدام به سایه‌زنی کردند و در دو گروه مختلف ارسال‌های دو نقطه کرنر چپ و راست را با ۶ و ۷ بازیکن به سمت دروازه بیرانوند، نیازمند یا حسینی تبدیل به گل کردند. ضرباتی که اوج کری کریم انصاری‌فرد و بیرانوند و رفاقت بامزه آزمون و گلر شماره یک تیم‌ ملی را نشان می‌داد.پس از این نیز تعداد بازیکنان تیم ملی با زدن ضربات کاشته به سمت دروازه مهارت خود را در این زمینه به نمایش گذاشتند.

نکته جالب اینکه در فوتبال درون تیمی که بارها و بارها توسط مربیان (الهویی، مانیکونه و قربانعلی‌پور) قطع شد، گلی بین دو تیم رد و بدل نشد و در کنار زمین هم آنالیزورهای تیم ملی با مانیتور کردن جی‌پی‌اس‌ها به قربانعلی‌پور گرا می‌دادند تا او اجازه ندهد ضربان قلب بازیکنان از حد مدنظر در یک روز پیش از بازی با هنگ‌کنگ بالا برود. بنابراین کیفیت فوتبال این جلسه تمرینی آن چیزی نبود که انتظار داشتیم. با این حال مشخص بود که تیم ملی روی پرس، انتقال و روش‌های سریع برای گلزنی برنامه ریزی کرده است.این تمرین را امیر قلعه‌نویی در سمت مقابل به صورت ایستاده زیر نظر داشت، ولی کنترل و چرخاندن آیتم‌های تمرینی بر عهده سعید الهویی بود که حالا جای خاصی برای خود در اردوی تیم‌ملی باز کرده و به نوعی مرد اول فنی بدون داشتن اختیارات سرمربی به شمار می‌آید. در این تمرنی هومن افاضلی و خداداد عزیزی هم در کنار ملی‌پوشان بازیکنان را زیر نظر داشتند و قاعدتا در جلسه کادرفنی نظر خود را به سرمربی تسلیم خواهند کرد.از نکاتی که در این تمرین جالب توجه بود:

امید ابراهیمی، هافبک باسابقه تیم ملی، به جمع ملی پوشان بازگشته و گروه شش نفره او شامل طارمی، حاج‌صفی، رضاییان، جهانبخش و عزت اللهی می‌شد.جوان‌های تیم ملی مثل حسین‌نژاد، قربانی و آریا یوسفی در گروه دیگری که سردار آزمون شاخص‌‌ترین چهره آنها بود، دو به چهار بازی می‌کردند.

شجاع خلیل‌زاده، حسین کنعانی، مهدی ترابی، احمد نوراللهی و صادق محرمی نیز گروه دیگری بودند که توپ را بین خود می‌چرخاندند.روزبه چشمی، علی کریمی، مجید حسینی و محمدی‌ها هم در گروهی دیگر حضور داشتند و به این شکل سعی در حفظ توپ، پاس سریع و نشان دادن مهارت خود به دیگری داشتند.در بین ملی‌پوشان رامین رضاییان تمرین چهار به دو را با حرارتی خاص انجام می‌داد و اصلا دوست نداشت با از دست دادن توپ به وسط میدان برود و به تعقیب توپ‌های چهار بازیکن میدان‌دار بپردازد.در حالی که تعدادی از بازیکنان به تمرین در زمین کوچک مشغول بودند، تعدادی دیگر به پشت دروازه می‌رفتند تا با زدن ضربات از راه دور و تمرین چرخش و ضربه هم مهارت خود را در گلزنی به نمایش بگذارند و هم دروازه‌بان‌ها را گرم کنند.در اواسط تمرین و در حالی که نیروی انتظامی خبرنگاران را به دلیل بسته بودن آخرین تمرین از ورزشگاه به بیرون هدایت کرد، ناگهان با باز شدن یکی از درهای ورزشگاه دستگردی، تعداد زیادی از علاقه‌مندان به فوتبال روی سکوها حضور پیدا کرده و اقدام به تشویق ملی‌پوشان کردند. این در شرایطی بود که به خبرنگاران اجازه حضور در کنار زمین داده نشد اما آنها در نهایت توانستند روی سکوها بنشینند و در آخر کار نیز برای گرفتن تصاویر بیشتر به کنار زمین رفتند؛ چیزی که بر خلاف مقررات فیفا بود.

اگرچه بازی ایران و هنگ‌کنگ یک دیدار آسان برای تیم ملی در نظر گرفته شده و برخی از بی‌نظمی‌ها طبیعی بود، اما تمرین تیم ملی به صورت کلی در فضایی بی‌نظم و کنترل‌نشده برگزار شد و در شرایطی که به هنگ‌کنگی‌ها به زمین شماره یک آزادی رفته بودند، ملی‌پوشان ایران فضایی متفاوت با تمرینات همیشگی خود در تیم ملی را تجربه کردند و این بیشتر شبیه یک تمرین باز باشگاهی بود؛ اتفاقی که در صورت حساس شدن بازی‌های ایران حتما رخ نخواهد داد.

مشکیاردوی تیم ملی در هتل المپیک برگزار شده و بازیکنان بعد از انجام تمرین پس از حدودا نیم ساعت و در شرایطی که کاشته‌زن‌ها هنوز داخل زمین بودند، آرام آرام اتوبوس را تکمیل کردند تا در هتل برای صرف شام در سالن مقابل اتاق‌ها حاضر شوند.با توجه به دعوت از ۳۰ بازیکن در اردوی تیم ملی، خط زدن نفرات و فرستادن یک لیست ۲۰ نفره به داخل زمین هم کار سختی است، چه برسد به جدا کردن ۱۱ بازیکن از بین این‌همه ستاره برای مسابقه‌ای که همه امیدوار بودند تماشاچی از آن استقبال خوبی به عمل بیاورد.در حال حاضر بزرگترین دغدغه ملی‌پوشان و کادرفنی، اتصالی است که باید میان مردم (علاقه‌مندان به فوتبال) و تیم ملی وجود داشته باشد و آنها باید حمایت خود را پشت تیمی بگذارند که این‌بار با توجه به بضاعت و تجربه می‌تواند فاتح جام ملت‌های آسیا بشود.

ت ت
کدخبر: 187191 تاریخ انتشار
اخبار ورزشی سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها