حمله مخفیانه خطیر به جواد نکونام!

استقلال از بابت جذب بازیکنان خارجی در این فصل حسابی لطمه خورده است.

حمله مخفیانه خطیر به جواد نکونام!

به گزارش منیبان؛ وقتی جواد نکونام به عنوان سرمربی جدید استقلال انتخاب شد، صراحتاً تاکید کرد تیمش را با استفاده از چند بازیکن خارجی حتماً تقویت خواهد کرد و از کادر مدیریتی باشگاه خواست زمینه برای تحقق چنین امری را برایش فراهم کنند ولی تا به امروز نه تنها شرایط برای جذب شدن نفرات خارجی فراهم نشده بلکه استقلال از این بابت اتفاقاً ضربات بزرگی را هم متحمل شده است. اتفاقاتی که طی ۲۴ ساعت گذشته هم به باشگاه لطمه زد و هیچ بعید نیست در روزهای آینده جواد نکونام دوباره از این بابت عصبانی شود و مصاحبه کند.

هدر رفتن زحمات و مذاکرات

استقلال در اواخر تیر ماه به طور جدی دنبال جذب چند بازیکن خارجی بود و با آنها مذاکراتی را هم انجام داد اما کار عملاً به بن‌بست خورد. ۲ هافبک اروپایی و یک دروازه‌بان خارجی از جمله نفراتی بودند که قرار بود استقلالی شوند اما همگی سر از تیم‌های دیگر درآوردند تا مذاکره با آنها هیچ حاصلی برای آبی‌پوشان تهرانی نداشته باشد.

جدایی رافائل

جواد نکونام در هفته اول سرمربیگری خودش با یک شوک خارجی دیگر نیز مواجه شد. رافائل سیلوا مدافع برزیلی و بی‌حاشیه آبی پوشان به واسطه عدم دریافت مطالبات خود قراردادش را به صورت یک طرفه فسخ کرد و مدعی شد چون باشگاه استقلال به تعهدات خود عمل نکرده دیگر حاضر نیست در این تیم حضور پیدا کند.

رفتن دو نفر در ۲۴ ساعت

ضربه بزرگ دیگری که استقلال و جواد نکونام از بابت خارجی‌ها متحمل شدند در همین ۲۴ ساعت گذشته بود. روبرتو تورس هافبک اسپانیایی مد نظر جواد نکونام دقیقاً همانطور که سرمربی استقلال گفته بود، با وجود مذاکرات طولانی با این باشگاه در نهایت سر از گل گهر سیرجان درآورد! از طرف دیگر، عمرو ورده فوتبالیست مصری مد نظر جواد نکونام هم که حاشیه‌های فراوانی ایجاد کرده بود در نهایت تصمیم گرفت فوتبال خود را در تیمی غیر از استقلال دنبال کند و این یعنی پابرجا ماندن همان مشکل قبلی برای جواد نکونام.

بلاتکلیفی بلانکو

اگرچه مدیران استقلال مدعی‌اند گوستاوو بلانکو مهاجم آرژانتینی مورد تایید  نکونام قرار گرفته و به جمع آبی پوشان اضافه می‌شود ولی عدم حضور این بازیکن در تهران بر میزان شایعات و ابهامات تا حد بسیار زیادی افزوده است. اگر بلانکو هم با استقلالی‌ها به توافق نرسیده و در ادامه لیگ برتر پیراهن آبی را بر تن نکند، پروژه جذب خارجی‌ها در این باشگاه به معنای واقعی کلمه شکست خورده است.

تجدید نظر

واقعیت امر این است که اصلاً نباید در این رابطه بازیکنان خارجی را مقصر بدانیم چون همه می‌دانند آنها برای کسب درآمد از کشورشان خارج می‌شوند و دلیلی ندارد منتظر استقلال یا هر تیم دیگری بمانند. انها هر کجا که منافعشان بهتر تامین شود می‌روند و این مشکل باشگاه استقلال است که هنوز نتوانسته بازیکن جدید جذب کند. البته علی خطیر به واسطه اشراف  به زبان انگلیسی و آشنایی با حقوق بین‌الملل قطعاً قواعد مذاکره و جذب مهره‌های خارجی را  خوب می‌داند اما این دانش باید در روزهای آینده حتماً جنبه عملی به خود بگیرد. در واقع الان ناکامی استقلال در جذب بازیکنان خارجی به یک تاکتیک مخفیانه  و ناخواسته برای حمله به جوادنکونام بدل شده است. سناریویی که البته مدیران استقلال کارگردان آن نیستند و خودشان هم از این وضعیت ناراحتند اما ناخواسته در این چاله عمیق افتاده اند و در تلاش هستند تا خودشان و نکونام را از آن خارج کنند.

ت ت
کدخبر: 175858 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها