رضا عنایتی را چه کسی انتخاب کرد؟

سخنگوی فدراسیون فوتبال پس از پایان جلسه هیئت رئیسه مقابل خبرنگاران ایستاد و محتوای جلسه را با مصوباتش توضیح داد.

رضا عنایتی را چه کسی انتخاب کرد؟
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، احسان اصولی سخنگوی فدراسیون فوتبال در مرکز ملی فوتبال مقابل خبرنگاران ایستاد و حرف‌هایشرا درباره جلسه هیئت رئیسه و مصوباتش اینطور آغاز کرد: همانطور که مستحضر بودید امروز جلسه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال برگزار شد و مصوباتی که در این جلسه داشتیم را خدمت شما عرض می‌کنم.ابتدا بحث روز اهالی فوتبال بحث انتخاب سرمربی امید بود. به جهت پیوستگی‌ای که باید بین تیم بزرگسالان و تیم امید وجود داشته باشد، پیشنهاد آقای قلعه‌نویی موضوع مهمی بود. بر همین اساس پس از بررسی‌هایی که فدراسیون و کمیته ملی المپیک برگزار کردند، با پیشنهاد آقای قلعه‌نویی موافقت شد و آقای رضا عنایتی به عنوان سرمربی تیم امید انتخاب شدند. از امروز کار خودشان را آغاز می‌کنند.

اصولی سپس درباره دستور بعدی جلسه توضیح داد: دومین بحث موضوع تعداد داوران بود. به هر حال به دلیل آسیب هایی که متخصصان مطرح کردند، تعدد داور در لیگ برتر و لیگ یک مسئله دار و مسئله ساز بود. با پیشنهاد دوستان این تعداد کاهش پیدا کرد و این مجوز داده شد. قرار بر این شد که در فصل پیش رو عدد داوران لیگ برتر و لیگ یک کمتر از چیزی بشود که وجود داشت. البته اجازه بدهید جزئیات را آقای افشاریان بگوید، اما این موضوع در جلسه مطرح و به نتیجه رسید.

اصولی سپس سومین موضوع جلسه هیئت رئیسه فدراسیون را اینگونه مطرح کرد: بحث دیگری که داشتیم و آقای تاج فرمودند، براساس پیشنهادات دوستان در سازمان لیگ، تعداد بازیکنان خارجی که باشگاه‌ها می‌توانند عقد قرارداد داشته باشند، افزایش پیدا کرد و 1+6 شد. عددش را یادداشت نکردم ولی افزایش پیدا کرد. افزایش بازیکنان خارجی هم برای بهینه سازی لیگ بود و هم به تعادل رساندن عرضه و تقاضا در لیگ برتر.

سخنگوی فدراسیون ادامه داد: در حوزه‌های اداری و مالی هم صحبت‌هایی داشتیم. پیشنهادهایی خزانه دار داشت. به هر حال سال مالی فدراسیون هم رو به پایان است. 4/31. صحبت‌هایی داشتیم درباره نحوه تنظیم صورت های مالی. پیش بینی مجمعی که باید صورت های مالی تصویب بشود. قرار است گزارشش بیاید و بعد تصمیم گیری کنیم.

سوال بعدی از احسان اصولی درباره حضور قربان زاده رئیس سازمان خصوصی سازی در مرکز ملی فوتبال بود و در این خصوص گفت: البته ایشان در جلسه هیئت رئیسه نبودند، در خصوص مولدسازی ابنیه ورزشی بازدیدی داشتند، از مجموعه‌هایی که اینجا هست. همکاری هایی که فدراسیون فوتبال در این زمینه می‌تواند داشته باشد. در واقع ابنیه ورزشی در سطح کشور و تهران. دو هفته پیش هم در مشهد خدمت ایشان بودیم و آنجا طرح موضوع شد. قرار شد که از ظرفیت فدراسیون فوتبال با هدف مولدسازی در این ابنیه ورزشی استفاده شود. بالاخره هیئت‌ها و فدراسیون فوتبال باتوجه به ساختار مستقل می‌‎توانند در این حوزه نقش آفرینی کنند. بحث درآمدزایی برای ماست و پروژه مولد سازی برای دولت را می‌تواند به خوبی محقق سازد.

سوال بعدی از اصولی درباره اخبار اضافه شدن یک تیم آفریقایی به تورنمنت کافا بود و سخنگوی فدراسیون با تایید این خبر اینطور توضیح داد: بله صحبت این موضوع هست و این تیم کنیا است. عمان که به صورت قطعی اضافه شد. کنیا هنوز قطعی نشده و هر وقت قطعی بشود، رسمی اعلام می‌کنیم.

از اصولی درباره اضافه شدن دستیار خارجی به کادر فنی تیم ملی پرسیدند و او در واکنش به این سوال گفت: در این زمینه یک سری الزامات و چارچوب وجود دارد که رئیس فدراسیون و فدراسیون نظر می‌دهند. درگیر سرمربی تیم امید بوده ایم و در این خصوص بحثی مطرح نشده است.

سخنگوی فدراسیون درباره اینکه چه زمانی قرارداد رضا عنایتی امضا خواهد شد، گفت: قراردادها یک فرآیند اداری دارد. نه فقط برای تیم امید. برای تمام تیم‌ها این مراحل طی می‌شود.

سوال بعدی از سخنگوی فدراسیون درباره شرایط استقلال و پرسپولیس در آسیا بود و اینکه طبق آخرین اخبار استقلال از آسیا حذف شده و پرسپولیس تایید شده است. اصولی در واکنش به این موضوع بیان کرد: این موضوع در واقع توسط کمیته مجوز حرفه‌ای اعلام می شود و ما هم خبری نداریم. الان هیچ چیزی قطعی نشده است.

سخنگوی فدراسیون سپس در واکنش به سوالی درباره سرنوشت ساختمان فدراسیون که به دلیل شکایت شستا در پرونده ویلموتس از دارایی‌های فدراسیون فوتبال خارج شده بود، گفت: آقای تاج مفصل در این خصوص توضیح دادند. یک رایی داده شده است. در زمان خودش برای دفاع صحبت نشده. یک رفع تعهد ارضی مجوزش گرفته شده بوده. بیش از آن مبلغ پرداخت شده بوده و چون دفاع نشده این رای صادر شده. پیگیری‌هایش در حال انجام است.

سوال بعدی از احسان اصولی این بود که آیا فدراسیون به موضوع عقد قرارداد باشگاه‌ها با بازیکنان ورود می‌کند یاخیر که او در واکنش به این سوال اینطور پاسخ داد: جزئیات این موضوع قرار است به صورت لایحه به هیئت رئیسه بیاید و درباره آن بحث بشود. دوستان سازمان لیگ. در این مورد نمی‌خواهیم عجله ای داشته باشیم که تبعات داشته باشد. فقط بگویم که چارچوبش را براساس آن بودجه باشگاه ها و مسائل فیرپلی است که فیفا بر آن تاکید دارد. باشگاه ها نباید زیان ده باشد و باید از درآمد خودشان هزینه کنند. این چارچوب باید در هیئت رئیسه تصویب شود و بعد جزئیات را می‌گویم.

اصولی در پایان با سوالی درباره عزل عزیزی خادم مواجه شد و سعی کرد از پاسخ به این سوال که عزیزی خادم گفته اصلا شکایتی از من نشده، بگریزد: سوالات باید مربوط به جلسه باشد. اگر اجازه بدهید .... این موضوع در حال پیگیری است.

ت ت
کدخبر: 156261 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  نظرسنجی

  کدام یک از گزینه های زیر را برای ریاست جمهوری گزینه بهتری می دانید؟

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها