مهمترین تصمیم قلعه‌نویی برای تیم ملی

تغییر در خط حمله شاید مهمترین تصمیمی باشد که امیر قلعه‌نویی در فهرست تیمش گرفته است.

مهمترین تصمیم قلعه‌نویی برای تیم ملی
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، ساعاتی از اعلام فهرست 32 نفره تیم ملی ایران می‌گذرد. فهرستی که البته با پی‌نوشت فدراسیون فوتبال در مورد چهار بازیکن، عملا 36 نفره شد تا طرفداران فوتبال خیلی زود به تصویر موردنظر امیر قلعه‌نویی از تیم ملی پی ببرند. حالا شاید کمی دشوار باشد که حتی برای اردوی خردادماه، نفراتی خارج از این نفرات وارد گود شوند و به اردوی تیم‌ملی برسند و شاید به همین دلیل، غیبت در این لیست، برای نفرات جامانده غم‌انگیز باشد.مهمترین جامانده اولین لیست امیر قلعه نویی ، کسی نیست جز کریم انصاری فرد. بازیکنی از سال 1388 پای ثابت اردوهای تیم‌ملی بوده و سه جام جهانی 2014، 2018 و 2022 را با کارلوس کی‌روش پشت سر گذاشته و همچنین در سه جام ملتهای آسیا به میدان رفته. او به عنوان بازیکن سایپا، پرسپولیس، تراکتور، اوساسونا و... بلیت حضور در تیم‌ملی را گرفته و حتی این اواخر به عنوان مهاجمی از لیگ قبرس به تیم کی‌روش پیوست اما حالا نامش را در فهرست سرمربی جدید نمی‌بیند.

نکته جالب در مورد غیبت انصاری‌فرد این است که او به نظر در اواخر دوران کاری دراگان اسکوچیچ نیز از چرخه نفرات موردنظر این سرمربی کروات نیز خارج شده بود و احتمالا جایی در فهرست 26 نفره جام جهانی هم نداشت اما با بازگشت مرد پرتغالی، او هم به عنوان چهره معتمد او، نقش کاپیتانی را در اختیار گرفت و دقایقی قابل توجه را هم در جام جهانی سپری کرد.او در جام جهانی اگرچه هرگز فیکس بازی نکرد اما در دو بازی به عنوان یار تعویضی وارد زمین شد تا بازیکن سابقه‌دار ایران در مهمترین رویداد بین‌المللی لقب بگیرد. با این حال شاید قابل پیش‌بینی بود که جانشین کی‌روش با دیده شک و تردید، به دعوت از کریم نگاه کند و همین اتفاق نیز رخ داد.

نکته‌ای که عدم دعوت از کریم انصاری‌فرد را مهمتر می‌کند این است که به جای او شهریار مغانلویی به تیم ملی دعوت شده که آقای گل لیگ برتر ایران است و در بهترین فرم چند سال اخیر خود به سر می‌برد. او حالا در کنار مهدی طارمی و سردار آزمون مثلث خط حمله تیم ملی را شکل داده و شاید این ترکیب، اولویت نخست سرمربی تیم ملی برای جام ملتهای آسیا نیز باشد.

کریم در این سالها 96 بار پیراهن تیم‌ملی را پوشید. او اگر چهار بار دیگر هم موفق به این کار بشود، فرصت حضور در کارزار رقابت برای تصدی بر صندلی ریاست فدراسیون فوتبال را خواهد داشت. اما در صورتی که دیگر به تیم ملی دعوت نشود، بابت این چهار بازی انجام نداده، حسرت زیادی خواهد خورد چرا که وارد باشگاه صدتایی‌های فوتبال ملی ایران نیز نخواهد شد.نکته مهم اینکه شاید با جدایی کی‌روش که علاقه زیادی به دعوت از بازیکنان لژیونر داشت، حالا انصاری ‌فرد نیز برای ورود به جنگ رقابت برای سهمیه سوم یا چهارم خط حمله تیم‌ملی، در تابستان تصمیم جدیدی بگیرد و به لیگ برتر خلیج فارس بیاید. البته این شایعه در همه این سالها پیرامون مهاجم 32 ساله اومونیا وجود داشته و هرگز تحقق نیافته است.

ت ت
کدخبر: 145376 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها