یک تیم ملی عجیب رقیب فوتبال ایران شد

تیم ملی ایران در فروردین ماه به مصاف رقیبی خواهد رفت که صاحب یک رکورد عجیب است.

یک تیم ملی عجیب رقیب فوتبال ایران شد
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان،  هدایت کنیا بر عهده انگین فیرات ترکیه‌ای است که سابقه کار در باشگاه‌های سایپا و سپاهان ایران را دارد. فیرات همچنین در یک مقطع زمانی دستیار علی دایی در تیم ملی ایران بود.سرمربی تیم ملی کنیا درباره دیدار با ایران گفت: ایران یک تیم در کلاس جهانی است و در رتبه اول آسیا قرار دارد. بازی با یک حریف سرسخت فرصتی است تا بازیکنانمان را با فوتبال سطح بالا آشنا کنیم و تفاوت بین جایی که هستیم و جایی که می‌خواهیم باشیم را بدانیم.

وی در ادامه گفت: بازی مکرر مقابل تیم‌های کلاس جهانی به ما کمک می‌کند تا در لحظه مهمی که در مسابقات مقدماتی جام جهانی بازی می‌کنیم آماده باشیم. ما می‌توانیم با تیم‌های ضعیف‌تر بازی کنیم و پیروزی‌های آسان‌تری کسب کنیم، اما این در لحظه مهم کمکی به ما نمی‌کند.

سرمربی کنیا که تیمش بیش از یک سال اردو و مسابقه‌ای نداشته است، ادامه داد: ما مشتاقانه منتظریم تا بازیکنانمان را ببینیم. بیش از ۵۰۰ روز است که همدیگر را ملاقات نکرده‌ایم، بنابراین این اردو برای دور هم جمع شدن و یادگیری دوباره با هم بازی کردن است.

فیرات همچنین چند بازیکن دو رگه هم به تیم ملی کنیا دعوت کرده است. از جمله دانیل آنیمبه مدافع دانمارکی الاصل که کاپیتان تیم ملی زیر ۲۳ سال دانمارک بوده و آلفرد اسکریون مهاجمی که در نروژ بازی می‌کند. او می‌گوید این کار عمدی است. وی در این خصوص گفت: ما به یک سیستم استعدادیابی بهتر نیاز داریم تا بازیکنانی را پیدا کنیم که برای بازی در کنیا در دسترس هستند و آن‌ها را زودتر متقاعد کنیم که این کار را انجام دهند. این بازیکنان مزیت دارند زیرا برخی از آن‌ها حتی در تیم‌های ملی اروپایی در رده‌های سنی نوجوانان بازی کرده‌اند بنابراین از نظر تاکتیکی و ذهنی آماده هستند. سایر کشورهای آفریقایی این کار را انجام می‌دهند و ما نیز باید همین کار را انجام دهیم.

ت ت
کدخبر: 145370 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها