سرنوشت تلخ در انتظار ستاره محبوب استقلال!/زنگ خطر به صدا درآمد

درخشش بازیکن سابق تیم نروژی وایله در استقلال، طی دو فصل اخیر شرایط این بازیکن را به مراتب نسبت به گذشته بهتر کرده است.

سرنوشت تلخ در انتظار ستاره محبوب استقلال!/زنگ خطر به صدا درآمد
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ کوین یامگا بازیکن ۲۶ ساله تیم استقلال که در ابتدای فصل بیست‌ویکم لیگ برتر از تیم وایله نروژ به این تیم پیوست، با رقمی در حدود ۳۵۰هزار یورو پیراهن آبی استقلال را بر تن کرد. یامگا در طول فصل گذشته توسط فرهاد مجیدی در پست بال راست به میدان رفت و توانست با به ثمر رساندن ۱۰ گل به عنوان بهترین گلزن استقلال یکی از عوامل مؤثر در کسب عنوان قهرمانی این تیم به شمار برود. قرارداد این بازیکن از ۱۵ اکتبر ۲۰۲۱ تا سی‌ام جون ۲۰۲۳ منعقد شده و با توجه به شرایط فعلی کوین یامگا، او تنها تا نهم تیرماه سال ۱۴۰۲ مهمان باشگاه استقلال خواهد بود! بهترین گلزن استقلال> این بازیکن در فصل جاری نیز با به ثمر رساندن ۴ گل در لیگ برتر در حال حاضر به عنوان بهترین گلزن استقلال همراه با محمد محبی است.آمار دقایق حضور این بازیکن در زمین مسابقه مشخص می‌کند پس از سیدحسین حسینی، یامگا بیشترین دقایق بازی برای استقلال در این فصل را داراست.

از سوی دیگر حضور این بازیکن در دفاع راست در اکثر مسابقات این فصل و به ثمر رساندن چهار گل مشخص می‌کند یکی از بازیکنان مؤثر در فاز دفاعی و تهاجمی این تیم به شمار می‌رود. فوتبالیست چندپسته فرانسوی استقلال در بازی اخیر این تیم مقابل تراکتور در جام حذفی نیز با به ثمر رساندن دو پنالتی، عامل اصلی صعود این تیم به دور یک‌هشتم نهایی و حذف تراکتور از مسابقات بود. اما نگاهی به نمودار رشد این بازیکن در دو فصل جاری پس از حضوری که در لیگ نروژ داشت مشخص می‌کند قیمت یامگا در مارکتینگ فوتبالیست‌ها با افزایش چشمگیری همراه بوده است.

این بازیکن در حال حاضر در سایت ترانسفر مارکت با رشد ۵۰۰هزار یورویی قیمتش نسبت به زمانی که به استقلال منتقل شد، ۸۵۰هزار یورو ارزش‌گذاری شده است. تبدیل این رقم به ریال عدد ۳۷میلیارد و ۴۰۰میلیون تومان با احتساب هر یورو ۴۴هزار تومان را مشخص می‌کند؛ عددی که نسبت به دیگر قراردادهای بازیکنان استقلال سر به فلک می‌کشد. فوتبالیست ۱۸۷ سانتی‌متری راست‌پای استقلال که متولد شهر پاریس است، به تازگی شمع بیست‌وششمین سال تولد خود را فوت کرده و شرایط خوبی برای جدایی از این تیم و حضور در تیم‌های حوزه خلیج فارس را داراست. اتفاقی که پیش از این برای مهاجمی به نام مامه بابا تیام رخ داد و استقلال به راحتی مهاجم گلزنش را از دست داد.

با توجه به فاصله اندک باقیمانده تا پایان فصل، قطعا مسئولان استقلال برای حفظ چنین بازیکنی نیاز به مذاکره با مدیربرنامه‌های او خواهند داشت. بازیکنی که از سوی طرفداران استقلال نیز به عنوان یکی از بهترین و محبوب‌ترین نفرات این تیم در دو فصل اخیر به شمار رفته و حالا ممکن است با رسیدن به پایان فصل از این تیم جدا شود. فوتبالیستی بی‌حاشیه، منظم و تاثیرگذار که در فصل گذشته مورد اعتماد فرهاد مجیدی بود و حالا یکی از مطمئن‌ترین مهره‌های سرمربی پرتغالی استقلال نیز به شمار می‌رود.

ت ت
کدخبر: 133130 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها
   • اولین مداخله نیروهای دریای آلمان با تسلیحات جنگی که استقرار آن‌ها از روز جمعه (در دریای سرخ) آغاز شد است با یمن اتفاق…