زخم کاری کی‌روش به پرسپولیسی محبوب!

چرا سیدجلال حسینی کاپیتان سابق پرسپولیس حق دارد از دست کی‌روش ناراحت باشد؟

زخم کاری کی‌روش به پرسپولیسی محبوب!
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ در روزهای پایانی تمرین تیم ملی ایران در تهران و پیش از اعزام بازیکنان به قطر برای حضور در جام‌جهانی۲۰۲۲، برخی پیشکسوتان نامدار کشور با دعوت شخص کارلوس کی‌روش راهی اردو شدند تا با بازیکنان ملاقات کنند و باعث افزایش روحیه آنها شوند. در بین نام‌های شاخص، اسم مهدی رحمتی و آندرانیک تیموریان به چشم می‌خورد اما شاید جنجالی‌ترین داستان مربوط به مهمانی بود که این دعوت را نپذیرفت؛ جلال حسینی. کاپیتان پیشین و مربی فعلی پرسپولیس در حالی «مشغله‌کاری» را دلیل نپذیرفتن پیشنهاد کی‌روش عنوان کرد که در دوران تعطیلات طولانی و کسالت‌بار لیگ برتر به‌سر می‌بریم و قاعدتا حضور در اردوی تیم ملی نمی‌توانست کار چندانی سختی برای حسینی باشد. با این حال او به سرمربی سابقش جواب منفی داد تا روشن شود ناراحتی‌اش به‌خاطر اتفاقات ۴سال پیش است؛ زمانی که در آستانه اعزام تیم ملی به جام‌جهانی۲۰۱۸ روسیه، حسینی به‌طور ناگهانی از فهرست خط خورد و ناباورانه حضور در این مسابقات را از دست داد. تصمیم جنجالی کی‌روش، یک زخم‌کاری در وجود جلال بود که به‌نظر می‌رسد هرگز هم با آن کنار نیامد.

حسینی واقعا تمام‌شده بود؟

حذف نام حسینی از فهرست نهایی تیم ملی ایران در جام‌جهانی۲۰۱۸ در حالی اتفاق افتاد که تا آخرین ساعات، حتی کسی تصور اتخاذ این تصمیم را هم نداشت. حسینی در اغلب مسابقات مرحله انتخابی بازیکن فیکس تیم ملی بود و حتی در دیدار منتهی به صعود در برابر ازبکستان هم در ترکیب اصلی به میدان رفت. در نتیجه عجیب بود که کی‌روش او را با خودش به روسیه نبرد. در آن زمان شاید برخی تصور کردند فوتبال حسینی تمام‌شده و او بنیه لازم برای ادامه کار در سطح بالا را ندارد، با این حال گذر زمان نشان داد چنین نیست. حسینی در لیگ برتر همچنان کیفیت بسیار بالای خودش را نشان داد و در قامت کاپیتان پرسپولیس، ۳جام قهرمانی لیگ را بالای سر برد. او به تیمش کمک کرد تا در هر ۳سال مزبور کمترین آمار گل خورده را در لیگ برتر به ثبت برساند. در لیگ بیستم کاپیتان سرخ‌ها علاوه بر درخشش در امور دفاعی، با ۴گل زده بهترین فصل فوتبالی‌اش را از این نظر تجربه کرد. در چنین شرایطی، واضح است که جلال دست‌کم به‌عنوان یک ذخیره مطمئن می‌توانست در فهرست تیم ملی برای جام‌جهانی بماند، اما کی‌روش دیدگاه دیگری داشت.

 از خانزاده دعوت کن!

با وجود همه اینها برخی عقیده دارند خوب بود جلال حسینی دعوت اخیر کارلوس را می‌پذیرفت و با کنار گذاشتن اختلافات، سری به اردوی تیم ملی می‌زد اما او آزرده‌خاطرتر از اینهاست. حسینی در حالی از فهرست نهایی تیم ملی خط خورد که کی‌روش در پست او از محمد خانزاده برای سفر به روسیه دعوت کرد. به این ترتیب خانزاده در عین ناباوری راهی دومین جام‌جهانی پیاپی خود شد، بی‌آنکه فرصتی برای بازی پیدا کند. حالا هم خوب است اگر کی‌روش دنبال افزایش روحیه بازیکنان تیم ملی می‌گردد، از خود خانزاده برای ملاقات با شاگردانش دعوت به عمل بیاورد. بعید است مدافع پیشین تراکتور که بعد از چند ماه بدون تیم ماندن به لیگ بنگلادش ترانسفر شد، دعوت کی‌روش را رد کند!

ت ت
کدخبر: 121059 تاریخ انتشار
اخبار ورزشی سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها