داستان زندگی مسعود پزشکیان و درگذشت همسر و فرزندش/ تصاویر

لحظاتی پس از اعلام نتایج نهایی احراز صلاحیت نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری، نام مسعود پزشکیان، با جهشی چشم‌گیر در گوگل در صدر لیست نامزد‌ها قرار گرفت. در مطلب زیر مروری بر زندگی ایشان داریم.

داستان زندگی مسعود پزشکیان و درگذشت همسر و فرزندش/ تصاویر

به گزارش منیبان، پزشکیان، نامزد تائید صلاحیت شده در چهاردهمین دوره انتخابت ریاست جمهوری اسلامی ایران است که اکنون نماینده مجلس شورای اسلامی است. مسعود پزشکیان در سال ۱۳۳۳ در مهاباد، آذربایجان غربی متولد شد. گفته می شود پدر او تبریزی و مادرش مهابادی است.

دکتر مسعود پزشکیان در دوران حضور در دانشگاه و فعالیت در انجمن اسلامی، نقش فعالی در بحث و مناظره ایفا می‌کرد. در همین زمان، وی با همسرش که هم‌رشته و هم‌دانشگاهی بودند، آشنا شد.

در سال ۱۳۵۸، پس از آنکه چپی‌ها مراسم سخنرانی هاشمی رفسنجانی را در دانشکده پزشکی به هم زدند، درگیری فیزیکی میان دانشجویان مخالف نظام و طرفداران آن رخ داد. در نهایت، در پی این حوادث، دانشگاه بسته شد. در همین زمان، آیت‌الله خمینی دستور بسته‌شدن دانشگاه‌ها را صادر کردند که منجر به آغاز انقلاب فرهنگی شد.

پزشکیان

در این دوران، دکتر پزشکیان و همسرش ازدواج کردند و چهار فرزند حاصل این پیوند شد. متأسفانه در سال ۱۳۷۳، همسر دکتر پزشکیان به همراه یکی از فرزندانشان در یک تصادف درگذشت.

او در مورد ازدواجش می‌گوید: «با همسرم هم دانشگاهی و هر دو عضو انجمن اسلامی بودیم، آن زمان فقط دو نفر از دانشجویان دختر در دانشگاه چادری بودند و یکی از آن‌ها همسرم بود. وقتی با انقلاب فرهنگی دانشگاه‌ها تعطیل شد، از او خواستگاری کردم و خیلی راحت و ساده با مهریه یک جلد قرآن مجید، یک جلد مفاتیح الجنان و یه شاخه نبات ازدواج کردیم و زندگی دانشجویی خود را ادامه دادیم.»

او با اشاره به مرگ زودهنگام همسرش گفت: «برای من که یک دختر و دو پسر داشتم، ادامه زندگی پس از مرگ همسرم خیلی سخت بود، اما به خاطر بچه‌ها تصمیم گرفتم تنها بمانم. چون بچه‌ها ممکن بود راحت با این موضوع کنار نیایند.»

پزشکیان در مورد همسر از دست رفته‌اش می‌گوید: «من و همسرم مسئول اکیپ‌های اضطراری لشگر عاشورا بودیم. هر عملیاتی لشگر عاشورا می‌کرد، ما بچه‌ها را جمع می‌کردیم و می‌بردیم به جبهه. با سختی‌ها پیش بردیم. بعد از این که جنگ تمام شد بحث سر این بود که ما بتوانیم مشکل مردم را حل کنیم و برای همین هم انقلاب کردیم. برای این که این کار را کنیم باید مهارت کسب می‌کردیم. وقتی در دانشگاه کار تمام می‌شد، امکان نداشت در دانشکده و بیمارستان بمانم. به خانه می‌آمدم تا خانمم هم درس خود را بخواند. بعد از اتمام جنگ برای درس وقت بیشتری گذاشتیم. در امتحانات کتبی من نفر دوم کشور و همسرم نفر اول شد. ایشان جراح زنان شدند و ما هم جراح قلب. تمام تلاشمان هم این بود که مشکل مردم را حل کنیم.»

در حال حاضر، دکتر مسعود پزشکیان سه فرزند به نام‌های یوسف، مهدی و زهرا دارد.

در سال ۱۳۹۶، موضوع دستمزد و شغل دختر پزشکیان مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت و مباحث گسترده‌ای در این زمینه مطرح شد.

ت ت
کدخبر: 219977 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها