آژیر قرمز در دریای خزر به صدا درآمد!

​هواشناسی مازندران با بیان اینکه این سامانه ناپایدار مناطق ساحلی و دور از ساحل را تحت تاثیر قرار می‌دهد و بیشینه سرعت وزش باد در مناطق نزدیک ساحل تا ۹ و در فراساحل نیز تا ۱۲ متر بر ثانیه خواهد رسید که این امر باعث شکل گیری امواج تا ۱.۱ متری در مناطق ساحلی و در فراساحل نیز تا ۱.۷ متری می‌شود و برای فعالیت‌های دریایی مناسب نخواهد بود.

آژیر قرمز در دریای خزر به صدا درآمد!

به گزارش منیبان، هواشناسی مازندران با اعلام وضعیت هشدار سطح زرد، هرگونه فعالیت دریایی در آب‌های ساحلی این استان را از ظهر چهارشنبه تا ظهر پنجشنبه هفته جاری، ناامن اعلام کرده است.

هواشناسی مازندران با اشاره به شکل گیری جریانات شمالی همراه با عبور موج از تراز میانی جو، پیش بینی کرد که دریای خزر با وزش باد شدید مواج خواهد شد و برای فعالیت‌های دریایی مناسب نخواهد بود.

هواشناسی مازندران با بیان اینکه این سامانه ناپایدار مناطق ساحلی و دور از ساحل را تحت تاثیر قرار می‌دهد و بیشینه سرعت وزش باد در مناطق نزدیک ساحل تا ۹ و در فراساحل نیز تا ۱۲ متر بر ثانیه خواهد رسید که این امر باعث شکل گیری امواج تا ۱.۱ متری در مناطق ساحلی و در فراساحل نیز تا ۱.۷ متری می‌شود و برای فعالیت‌های دریایی مناسب نخواهد بود.

هواشناسی، احتمال خطر غرق شدن شناگران و قایق‌های سبک و تفریحی، احتمال آسیب دیدن شناور‌های متوسط واختلال در فعالیت شناور‌های صید کیلکا را اثر مخاطره این سامانه ناپایدار عنوان کرد.

هواشناسی مازندران در این اخطاریه علاوه بر ممنوع بودن شنا و غواصی در طی این مدت، نسبت به تردد قایق‌ها و شناور‌های سبک تفریحی و صیادی وصید پره و کیلکا و فعالیت شناور‌های متوسط هشدار داد.

مازندران حدود ۴۸۰ کیلومتر از سواحل جنوبی دریای خزر را در اختیار دارد که بیشترین میزان در میان سه استان شمالی است.

براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیـش یابـی هواشناسـی، وضعیت جوی مازندران طی امروز و فردا ابری، در ارتفاعات مه آلود، گاهی با رگبار باران، وزش باد و احتمال رعد و برق پیش بینی کرد و مقدار بارندگی در ارتفاعات بیشتر خواهد بود.

روز‌های پنجشنبه و جمعه آسمان مازندران نیمه ابری تا ابری به ویژه در دامنه‌ها و ارتفاعات استان با رگبار پراکنده و وزش باد همراه خواهد بود.

ت ت
کدخبر: 216539 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها