کواکبیان از شعار دولتش رونمایی کرد!

مصطفی کواکبیان گفت: نام دولت من «دوات مردم سالار» با شعار صداقت با مردم است.

کواکبیان از شعار دولتش رونمایی کرد!

به گزارش منیبان، مصطفی کواکبیان ظهر پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ پس از ثبت نام به عنوان داوطلب کاندیداتوری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات کشور به بیان عناوین کلی برنامه‌های خود پرداخت و گفت: نام دولت من «دوات مردم سالار» با شعار صداقت با مردم است. من ۵ برنامه راهبردی دارم که نخستین برنامه تحقق جمهوری سوم است.

وی با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای خدمت و رئیس جمهور شهید افزود: ما تابحال دو مرتبه برای قانون اساسی رفراندوم داشتیم و معتقدم که باید بر اساس اصل ۱۷۷ یکبار دیگر بازنگری در قانون اساسی صورت بگیرد؛ معتقدم بسیاری از بن‌بست‌هایی که کشور با آن مواجه است به دلیل گیر و گورهایی این که در قانون اساسی وجود دارد و باید رفع بن‌بست حتما در چهارچوب خود قانون اساسی انجام شود.

وی دومین برنامه خود را لغو کام تحریم‌ها و برقراری ارتباط با همه دنیا به جز رژیم صهیونسیتی بر مبنای اصل عزت، حکمت و مصلحت عنوان کرد و اظهار کرد: سومین و چهارمین برنامه راهبردی من ثبات و تقویت ارزش پول ملی با استقلال بانک مرکزی و همچنین فساد زدایی از ارکان حکومت با شفافیت سازی کامل است. حاکمیت قانون با دفاع از حقوق شهروندان پنجمین برنامه من برای ریاست‌جمهوری است.

داوطلب کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری همچنین با بیان اینکه «ما کمترین رشد اقتصادی را در بین کشورهای منطقه داریم»، نوان کرد: با وجود اینکه بعد از پیروزی انقلاب بالای هزار و ۵۰۰ میلیارد دلار ارز ناشی از صادرات داشتیم ولی متاسفانه شاخص‌های اقتصادی ما در سطح بین‌الملل و حتی ۱۵ کشور همسایه بسیار پایین و ناچیز است‌. متاسفانه نرخ تورم دو رقمی و نرخ بیکاری زیاد است.

وی گفت: ۱۵ برنامه‌ مفصل اقتصادی دارم کاهش وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی، توسعه سرمایه‌گذاری داخلی، توسعه ارتباطات اقتصاد بین‌الملی، توسعه گردشگری و صنعت توریسم از جمله آن‌هاست.

ت ت
کدخبر: 218031 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها