کناره‌ گیری یک مقام دیگر وزارت خارجه آمریکا در اعتراض به جنگ غزه

یک مقام ارشد دیگر وزارت خارجه آمریکا در اعتراض به سیاست دولت بایدن درباره حمایت از جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه استعفا داد.

کناره‌ گیری یک مقام دیگر وزارت خارجه آمریکا در اعتراض به جنگ غزه

به گزارش منیبان، این مقام آمریکایی روز سه‌شنبه استعفا داد و به همکارانش گفت وزارت امور خارجه آمریکا اشتباه کرده که به این نتیجه رسیده که رژیم صهیونیستی مانع کمک‌ها به غزه نشده است.

در این رابطه دو مقام مطلع به واشنگتن‌پست تایید کردند که یکی از مقام‌های کارکشته وزارت خارجه آمریکا که در بحث‌های جنجالی دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در مورد عملکرد رژیم صهیونیستی در غزه شرکت داشت، طی روزهای گذشته استعفا داده است. او مخالف با گزارش اخیر دولت ایالات متحده بود که ادعا می‌کرد این رژیم مانع کمک‌های بشردوستانه به غزه نشده است و از همین رو کناره‌گیری کرد.

این مقام در حال خروج، استیسی گیلبرت، در دفتر جمعیت، پناهندگان و مهاجرت وزارت امور خارجه آمریکا خدمت می‌کرد. مقاماتی که نامه استعفای او را مطالعه کردند گفتند گیلبرت روز سه‌شنبه ایمیلی به کارکنان فرستاد و در آن دیدگاه خود را توضیح داد که وزارت امور خارجه اشتباه کرده که به این نتیجه رسیده که رژیم صهیونیستی مانع کمک‌های بشردوستانه به غزه نشده است.

منبع: ایسنا

ت ت
کدخبر: 217877 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها