سرپرست وزارت امور خارجه:

تنش‌زدایی در روابط با همسایگان سیاست نظام است

سرپرست وزارت امور خارجه ایران در دیدار وزیر خارجه امارات با اشاره به نگاه راهبردی ابراهیم رییسی به سیاست خارجی، سیاست همسایگی را رویکرد هوشمندانه رئیس جمهور شهید دانست و بر استمرار ان تاکید کرد.

تنش‌زدایی در روابط با همسایگان سیاست نظام است

به گزارش منیبان؛ «عبدالله بن زاید آل نهیان» وزیر امور خارجه امارات عربی متحده ضمن حضور در آئین بزرگداشت بین‌المللی رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه شهید ایران و ادای احترام به پیکر مطهر آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور شهید و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه شهید و قرائت فاتحه، با «علی باقری» سرپرست وزارت امور خارجه ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه امارات با ابلاغ پیام‌های تسلیت و همدردی «محمد بن زاید آل‌ نهیان» رئیس و «محمد بن راشد آل مکتوم» معاون رئیس و نخست وزیر این کشور به مقامات عالی رتبه، دولت و مردم ایران،‌ سفرش به ایران در این‌ شرایط سخت را برای ابراز عمق دوستی و همبستگی و تاکید بر روابط برادرانه بین ۲ کشور و ملت دانست.

باقری نیز در این دیدار از پیام‌ها و اظهارات محبت آمیز مقامات عالی‌رتبه امارات تشکر و تاکید کرد همدلی و همراهی در بزنگاه های سخت، سرمایه ارزشمندی برای همکاری به‌ منظور بهره‌برداری مشترک از  فرصت‌ها و مقابله هماهنگ با تهدیدها و چالش‌هایی است که صلح، ثبات و امنیت منطقه را تهدید می‌کند.

سرپرست وزارت امور خارجه با اشاره به نگاه راهبردی ابراهیم رییسی به سیاست خارجی، سیاست همسایگی را رویکرد هوشمندانه رئیس‌جمهور شهید دانست و تصریح کرد: با تایید این سیاست از سوی رهبر انقلاب اسلامی باید تاکید کرد تنش‌زدایی از مناسبات با همسایگان سیاست قطعی و راهبردی نظام جمهوری اسلامی و راهبرد کارآمد برای همکاری منطقه‌ای است که قطعا استمرار خواهد یافت.

ت ت
کدخبر: 216778 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها