حماس بیانیه داد| ایران قادر است پیامدهای این فقدان بزرگ را پشت سر بگذارد

در پی شهادت رئیس‌جمهور، وزیر خارجه و هیات همراه آن‌ها در سانحه سقوط بالگرد، جنبش حماس تأکید کرد ایران قادر است پیامدهای این فقدان بزرگ را پشت سر بگذارد.

حماس بیانیه داد| ایران قادر است پیامدهای این فقدان بزرگ را پشت سر بگذارد

به گزارش منیبان، جنبش حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما به آیت‌الله العظمی سید علی خامنه‌ای و دولت و ملت ایران شهادت ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور و حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه و هیات همراه را تسلیت می‌گوییم و از خداوند برای آن‌ها رحمت و مغفرت و برای مردم برادر ایران و خانواده‌های قربانیان صبر می‌خواهیم.

به نقل از المیادین، در بیانیه حماس آمده است: ما شریک ملت برادر ایران در این غم و اندوه هستیم و همبستگی کامل خود را با ایران در این حادثه دردناک و مصیبت بزرگ که به شهادت گروهی از بهترین مقامات ایرانی منجر شد که مواضعی شریف در حمایت از مسئله فلسطین و کمک به مبارزه ملت فلسطین علیه رژیم اشغالگر و حمایت از مقاومت فلسطین و تلاش‌ در زمینه همبستگی و پشتیبانی در تمام محافل و زمینه‌ها از مردم پایدار غزه در سایه نبرد طوفان الاقصی و تلاش سیاسی و دیپلماتیک برای توقف تجاوز دشمن صهیونیستی علیه ملت ما دارند، اعلام می‌کنیم. ما اطمینان داریم که ایران قادر است پیامدهای این فقدان بزرگ را پشت سر بگذارد. مردم عزیز ایران موسسات والا و ریشه‌داری دارند که قادر به تعامل با این محنت بزرگ هستند.

رهبری کمیته‌های مقاومت در فلسطین نیز اعلام کرد: ما درگذشت ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور، حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه و هیات همراه آن‌ها در سانحه سقوط بالگرد را تسلیت می‌گوییم و از خداوند می‌خواهیم رحمت گسترده خود را شامل حال آن‌ها کند و آن‌ها را در بهشت نعیم با شهدا، صدیقین و انبیا بپذیرد. ما به سید علی خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی ایران و مردم مصیبت دیده ایران تسلیت می‌گوییم. ما همبستگی خود و مردم فلسطین را با برادرانمان در ایران اعلام می‌کنیم و شریک این حزن و اندوه هستیم. فلسطین، مردم و مقاومت آن، هرگز کارهایی را که ابراهیم رئیسی و حسین امیر عبداللهیان، ۲ شهید مقاومت در راه حمایت از مسئله فلسطین و یاری رساندن به ملت ما در تمام محافل کردند، فراموش نمی‌کنند.

در بیانیه این کمیته‌ها آمده است: ما اطمینان داریم که ملت بزرگ ایران و رهبری خردمند آن می‌توانند این مصیبت بزرگ را پشت سر بگذارند. همانطور که ایران همواره تمام مراحل سخت را پشت سر گذاشته تا همواره پشتیبان تمام مستضعفان در مقابله با گروه‌های استکبار و ظلم و شر در جهان باشد.

ت ت
کدخبر: 216103 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها