دفاع خبرگزاری نزدیک به حوزه از تفاهم‌نامه میان حوزه علمیه و سازمان انرژی اتمی

خبرگزاری رسا نزدیک به حوزه علمیه نوشت: دروس فقه متعددی به صورت تخصصی در حوزه‌های علمیه بویژه حوزه علمیه قم راجع به مباحث انرژی هسته‌ای و نیز دروس متعددی از ناحیه اساتید و بزرگواران تشکیل شده و علمای زیادی بخشی از درس خارج خود را به تبیین مبانی فقهی، دینی و قرآنی حرمت تولید و بکارگیری سلاح های کشتار جمعی اختصاص داده‌اند.

دفاع خبرگزاری نزدیک به حوزه از تفاهم‌نامه میان حوزه علمیه و سازمان انرژی اتمی

به گزارش منیبان، حوزه‌نیوز در متنی، ضمن دفاع از تفاهم‌نامه میان رئیس سازمان انرژی اتمی و مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور، نوشت که دروس فقه متعددی به صورت تخصصی در حوزه‌های علمیه راجع به مباحث انرژی هسته‌ای تشکیل شده است.

خبرگزاری رسا نزدیک به حوزه علمیه، در این متن آورده است: «در پی امضای تفاهم‌نامه حوزه‌های علمیه با سازمان انرژی اتمی که در حاشیه سفر رئیس‌جمهور و هیئت دولت و با حضور آیت الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه و دکتر محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی منعقد شد، برخی از کاربران فضای مجازی و طیف اصلاح‌طلب و زاویه‌دار در پی استهزاء این تفاهم‌نامه برآمده و ظرفیت‌های حوزه را در این عرصه زیر سؤال بردند.

این در حالی است که دروس فقه متعددی به صورت تخصصی در حوزه‌های علمیه بویژه حوزه علمیه قم راجع به مباحث انرژی هسته‌ای و نیز دروس متعددی از ناحیه اساتید و بزرگواران تشکیل شده و علمای زیادی بخشی از درس خارج خود را به تبیین مبانی فقهی، دینی و قرآنی حرمت تولید و بکارگیری سلاح های کشتار جمعی اختصاص داده‌اند.

از نکات مندرج در تفاهم‌نامه منعقد شده بین حوزه‌های علمیه و سازمان انرژی اتمی بهره‌گیری از ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل حوزویان در راستای اهداف مذکور به شمار می‌آید.
این تفاهم نامه با حضور حجت‌الاسلام حسینی کوهساری، معاون ارتباطات و بین الملل حوزه‌های علمیه در تاریخ 21 اردیبهشت ماه سال جاری به امضا رسیده است.»

ت ت
کدخبر: 214786 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها