علی اکبر ولایتی: اسرائیل رفتنی است

منیر شفیق ادیب، سیاستمدار فلسطینی و متفکر جهان عرب با علی‌اکبر ولایتی دیدار و در مورد تحولات منطقه و جنگ غزه به بحث و گفت‌وکو پرداختند.

علی اکبر ولایتی: اسرائیل رفتنی است
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، علی اکبر ولایتی در این دیدار ضمن خوش‌آمد گویی به منیر شفیق از تلاش های بیش از سه ربع قرن وی در دفاع از حقوق مردم مظلوم فلسطین و مبارزه علیه رژیم صهیونستی تقدیر و تشکر کرد.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل  در این دیدار پیروزی های اخیر مقاومت و مردم غزه را تبریک گفت و تاکید کرد: مردم غزه و فلسطین به جهان ثابت کردند که با ایستادگی و مقاومت می توان بر ظلم پیروز شد و ما امروز نتیجه این صبر و شجاعت مردم غزه را می بینینم.

ولایتی خاطر نشان کرد: امروز جهان شاهد جنایات و ظلم رژیم صهیونستی نسبت به مردم بی دفاع غزه بود و موج بیداری در وجدان های آگاه و بیدار در مقابله با این غده سرطانی بیدار شد و از نشانه های ان افول تدریجی رژیم و  تظاهرات داشنجویان آمریکایی و اروپایی و سایر دانشجویان و آزادی خواهان در سراسر جهان  بر علیه اقدامات و جنایات رژیم سفاک صهیونیستی می باشد.

وی افزود: رژیم صهیونیستی رفتنی است و ملت شجاع فلسطین پیروز خواهد شد.

منیر شفیق نیز ضمن ابراز خرسندی از دیدار با ولایتی از حمایت‌های بی دریغ جمهوری اسلامی ایران  از آرمان‌های فلسطین تشکر کرد.

سیاستمدار فلسطینی گفت: ما امروز شاهد شکل‌گیری یک نظام جدید در دنیا هستیم و باید نقش خود را در این نظم جدید پر رنگ‌تر ایفا کنیم.  ایران در این نظم جدید نقش مهمی خواهد داشت.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران همیشه در دفاع از فلسطین پیش قدم بوده است و امام خمینی (ره) اولین شخصیتی بود که دفاع از فلسطین و مبارزه با رژیم صهیونستی در جهان اسلام را به صورت جدی  پایه گذاری کرد و بعد از ایشان نیز حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای راه ایشان را در حمایت از آرمان های فلسطین و قدس شریف و مبارزه با رژیم صهیونیستی ادامه دادند.

منیر شفیق افزود: اکنون وارد مرحله جدیدی شده ایم که از یک سو عملیات بزرگ طوفان الاقصی و از سوی دیگر  وعده صادق نقشه های ظالمانه رژیم صهیونستی و حامیان غربی آنها را بر هم زد، جهان اسلام با فداکاری فلسطینیان و حمایت کشورهای بزرگ و تعیین کننده منطقه و موثر در جهان به رهبری جمهوری اسلامی ایران و تدابیر افتخار آمیز مقام معظم رهبری موازنه جدیدی را شکل داده که هیمنه کشورهای پس مانده از استعمار را شکسته است و قطعا پیروزی نهایی با فلسطینیان با همراهی شجاعانه و تاریخی جبهه مقاومت خواهد بود. جهان دیگر جهانی نیست که آمریکا و فرانسه در آن حکومت کنند، امروز جهان هم تغییر کرده است، آمریکا قدرت و هیمنه خودش را از دست داده است و به شدت تضعیف شده است.

وی افزود: این جنگ اثبات کرد فلسطینیان قوی هستند، ملت فلسطین همه آماده جانفشانی هستند و یک جبهه و یک محور بزرگ و قوی به وجود آمده است و ایران در آن نقش اساسی دارد.

ت ت
کدخبر: 214481 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها