چراغ سبز پوتین به خروج نیروهایش از این کشور

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه با خروج نیروهای این کشور از برخی از نقاط ارمنستان موافقت کرده است.

 چراغ سبز پوتین به خروج نیروهایش از این کشور
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان به نقل از دنیای اقتصاد، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه با خروج نیروهای این کشور از برخی از نقاط ارمنستان موافقت کرده است.

دمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین امروز پنجشنبه به خبرگزاری اینترفاکس گفت که در یک دیدار بین پوتین و نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان، خروج ارتش و گارد مرزی روسیه از برخی از نقاط این کشور جنوب قفقاز مورد توافق قرار گرفت.

پسکوف در این مصاحبه با اشاره به اینکه دیدار سران دو کشور چهارشنبه شب در مسکو صورت گرفته، ادامه داد: در پاییز سال ۲۰۲۰، به درخواست طرف ارمنی، گارد مرزی و ارتش ما در شماری از مناطق ارمنستان مستقر شدند.

وی در مورد این درخواست توضیح داد: پاشینیان حالا می‌گوید که به علت تغییر شرایط، دیگر چنین نیازی وجود ندارد. از همین رو با خروج ارتش و گارد مرزی با موافقت شد.

سخنگوی کاخ کرملین در همین حال اشاره کرد: به درخواست طرف ارمنی، گارد مرزی ما در مرز ارمنستان- ترکیه و ارمنستان- ایران باقی خواهند ماند. آنها در آنجا به وظایف خود ادامه خواهند داد.

پسکوف در پایان بیان کرد: به‌طور کلی، در دیدار پوتین و پاشینیان، جنبه‌های مثبت توسعه روابط تجاری و اقتصادی ما مورد بحث قرار گرفت.

ت ت
کدخبر: 214072 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها