وزیر امور خارجه تشریح کرد؛

دو روز قبل از عملیات وعده صادق ایران چه پیامی به آمریکا فرستاد؟

وزیر خارجه با بیان اینکه دو روز قبل از عمیات «وعده صادق» از طریق همسایگان در منطقه به طرف آمریکایی اعلام کردیم که ما هدفمان تنبیه رژیم اسراییل است، گفت: هشدار دادیم اگر در هر مقطعی آمریکا وارد اقدام علیه منافع ایران شود پاسخ ما برروی پایگاه‌های امریکا در منطقه فوری و قطعی خواهد بود.

 دو روز قبل از عملیات وعده صادق ایران چه پیامی به آمریکا فرستاد؟
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به آتش بس پایدار در غزه، اظهار داشت: اگر آمریکایی‌ها به وعده شان عمل کنند و نسبت به آتش بس پایبند باشند، همه چیز برای یک آتش بس پایدار فراهم است.

وی ادامه داد: نتانیاهو و اندک افراد افراطی در آن سوی معادله همه تلاش خود را به کار می‌گیرند تا این اتفاق نیفتد چرا که آتش بس در غزه می‌تواند به معنای پایان رژیم صهیونیستی باشد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به رایزنی‌ها با وزیرخارجه مصر افزود: گفت‌وگوهای خوبی با «سامح شکری» وزیرخارجه مصر داشتیم. در مسیر تدوین یک نقشه راه برای بازگشت روابط طبیعی بین ایران و مصر هستیم.

امیرعبداللهیان در مورد عملیات وعده صادق، تصریح کرد: با دوستان و همسایگان خود روابط قوی داریم؛ دو روز قبل از عمیات «وعده صادق» از طریق همسایگان در منطقه به طرف امریکایی اعلام کردیم که ما هدفمان تنبیه رژیم اسراییل است. هشدار دادیم اگر در هر مقطعی آمریکا وارد اقدام علیه منافع ایران شود پاسخ ما برروی پایگاه‌های امریکا در منطقه فوری و قطعی خواهد بود.

وی ادامه داد: امیدواریم پاسخی که جمهوری اسلامی ایران به گستاخی‌های رژیم صهیونیستی داد منجر به کاهش جنایات در منطقه شود.

امیرعبداللهیان همچنین گفت: تلاش می کنیم دو موضوع باقی مانده با آژانس در مسیر همکاری‌های فنی و نه فشارهای سیاسی بیرونی حل و فصل شود.

منبع: آخرین خبر

ت ت
کدخبر: 213840 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها