نماینده اصولگرای مجلس یازدهم:

تفکر ترویج عفاف و حجاب در دولت رئیسی متفاوت از دولت روحانی است

نماینده اصولگرای مجلس یازدهم گفت: یادمان باشد رضاخان با آن قلدری که داشت نتوانست حجاب را از سر زنان عفیف ما بردارد، در حالی که در آن زمان چیزی به نام جمهوری اسلامی نبود.

تفکر ترویج عفاف و حجاب در دولت رئیسی متفاوت از دولت روحانی است
بیشتر بخوانید:

علیرضا عباسی، نماینده اصولگرای مجلس یازدهم، در خصوص از سرگیری فعالیت گشت ارشاد تحت عنوان «طرح نور» به منیبان گفت: متاسفانه سال‌ها، کار فرهنگی در خصوص تبلیغ و ترویج عفاف و حجاب در این کشور صورت نگرفت و خیلی از دستگاه‌ها براساس قانون و رسالتی که به عهده آن‌ها بود به وظایف خود عمل نکردند که اوج این اتفاقات در دولت اصلاحات و اعتدال دیده شد.

او افزود: در دولت رئیسی تفکر ترویج عفاف و حجاب و مقابله با پدیده کشف حجاب متفاوت از دولت روحانی است. به هر حال در این دوره لایحه عفاف و حجاب به مجلس آمد و روی آن کارِ کارشناسی صورت گرفت و منتظریم بالاخره پس از رفع ایرادات به قانون تبدیل شود.

عباسی تصریح کرد: یادمان باشد برای این لایحه زحمت‌هایی کشیده شده است ولی همان‌طور که کار را به این نقطه رساندیم امکان برگشت به گذشته هم وجود دارد اگر اراده و تلاش‌ها متوقف شود.

این چهره اصولگرای مجلس اظهار کرد: اگر با جماعت سازماندهی شده بی‌حجاب برخورد نشود شاید برخی هم ناخواسته به عمل آن‌ها روی بیاورند و ما می‌خواهیم جلوی این افراد معدود که با برنامه تبلیغ کشف حجاب می‌کنند را بگیریم.

نماینده کرج یادآور شد: ما بر این باوریم اگر با برنامه وارد میدان شویم و جلوی افرادی که سازماندهی شده کشف حجاب می‌کنند گرفته شود  پدیده بی‌حجاب در کوتاه‌ مدت از جامعه جمع خواهد شد.

علیرضا عباسی افزود: تاثیر کار نیروی انتظامی در قالب طرح نور در همین مدت کوتاه قابل ملاحظه بوده است و اگر از مردم سوال کنید به این واقعیت خواهید رسید. حال اگر این فضا و تلاش‌ها رها شود مطمئناً نتیجه به نفع جامعه نخواهد بود چون سلامت و کیان خانواده‌ها را به خطر می‌اندازد.

او در پاسخ به اینکه حاشیه‌هایی که به تبع اجرای این طرح نمایان شده و شبکه‌های مخالف نظام از آن بهره می‌برند چقدر می‌تواند دردسرساز شود؟ گفت: اول باید پرسید چرا آن‌ها روی به این کارها می‌آورند؟ جواب ساده است چون تا در کشور قرار است کار مثبتی صورت بگیرد و رنگ و بوی تازه‌ای به مملکت بدهد این افراد مخالف نظام وارد میدان می‌شوند. واقعاً اگر کار ناجوری در کشور صورت بگیرد این افراد علیه آن موضع می‌گیرند؟

نماینده کرج در پایان خاطرنشان کرد: ما باید کار خودمان را بکنیم و ببینیم چه کارهایی برای کشور مفید است و چگونه می‌توان سرمایه اجتماعی جامعه را حفظ کرد. حفظ سرمایه اجتماعی به این معنی نیست که موضوع عفاف و حجاب را در مملکت رها کنیم تا اتفاقاتی بیفتد که عده‌ای دیگر برای ما تصمیم‌گیری کنند. دشمن می‌خواهد فضای ولنگاری در کشور باشد که به تبع آن نخبگی در مملکت رشد نکند. یادمان باشد رضاخان با آن قلدری که داشت نتوانست حجاب را از سر زنان عفیف ما بردارد، در حالی که در آن زمان چیزی به نام جمهوری اسلامی نبود.

ت ت
کدخبر: 213586 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها