خاطره خواندنی حسن روحانی از دوران حضورش در شورای سرپرستی صداوسیما

حسن روحانی از روزهای حضورش در شورای سرپرستی صداوسیما خاطراتی را نقل کرده است.

خاطره خواندنی حسن روحانی از دوران حضورش در شورای سرپرستی صداوسیما
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی در گفت‌وگو با عوامل مستند «احمد» خاطراتش را از سید احمد خمینی نقل کرده است؛ یکی از این خاطرات مربوط به دوران حضور در شورای سرپرستی صداوسیماست که در ادامه به نقل از سایت روحانی می خوانید؛

در صداوسیما قبل از اینکه شورای سرپرستی تشکیل شود، افرادی در آنجا حضور داشتند و فعال بودند؛ هم در خبر و هم در کل صداوسیما و هم در رادیو. آقای محتشمی بیشتر در رادیو بود، آقای نوری و... در خبر بودند، آقای کرباسچی و دیگران هم بودند.

به طور طبیعی ارتباط آن‌ها عمدتاً با دفتر و مرحوم حاج احمدآقا بود. خب شورای سرپرستی طبق قانون جدید که مجلس وضع کرده بود، تشکیل شده بود.‌ شورای سرپرستی نمایندگان سه قوه بودند؛ از مجلس، دولت و قوه‌ قضائیه. سه نفر عضو اصلی بودند، سه نفر علی‌البدل.

در شورای سرپرستی از همان جلسات اولیه انتخابات شد و من رئیس شورای سرپرستی بودم از ابتدا تا پایان. خب به طور طبیعی آن‌ها خیلی تحت فرمان شورای سرپرستی قرار نمی‌گرفتند، با یک مدل دیگری کار می‌کردند، آن‌ها منصوب ما نبودند. به همین دلیل هم ما افراد جدیدی را نصب کردیم.

ممکن است دفتر و مرحوم حاج احمدآقا مثلاً ناراحت شده باشد،‌ ولی ایشان هیچ‌وقت به من نگفت که چرا این‌ها نیستند در صداوسیما. تنها حرفی که ایشان از اول به من زد گفت که از طرف امام هم یک نماینده آنجا باشد که ما با ایشان اختلاف داشتیم. می‌گفتم خب اگر نماینده‌ امام بیاید، شورای سرپرستی هیچ‌کاره است. دیگر کسی که نماینده‌ امام است قاعدتاً همه‌ اختیارات با اوست و او تصمیم‌گیر است.

ت ت
کدخبر: 207490 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  نظرسنجی

  کدام یک از سریال های نوروزی - رمضانی صداوسیما را پسندیدید؟

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها