انتقاد تند یک امام جمعه از داوری زنان در مسابقات فوتبال!

نماینده ولی‌فقیه در لرستان تأکید کرد: بی‌حجابی حرام شرعی و الهی است و همه باید برای مقابله با این ناهنجاری پای‌کار باشند.

انتقاد تند یک امام جمعه از داوری زنان در مسابقات فوتبال!
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه خرم‌آباد در مصلای الغدیر این شهر در سخنانی با بیان اینکه خداوند به بندگانش سه گونه تفضل دارد، یکی تفضل عمومی، دوم تفضل خاص و دیگری تفضل خاص و ویژه، اظهار داشت: این تفضل خاص و ویژه شب قدر بوده که فضیلت آن از هزار ماه هم بیشتر است.

هتاکی و تهمت انسان را از فضیلت‌های شب قدر دور می‌کند

آنگونه که مهر روایت کرده، وی با تأکید بر اینکه شب قدر، مسیری کوتاه برای رستگاری دنیا و آخرت است، عنوان کرد: شب قدر مسیری کوتاه است که انسان را به روزی که ابتدا متولد شده بر می‌گرداند، چرا از این فرصت و تفضل خاص استفاده نکنیم؟

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به اینکه در همه ایام سال و به‌خصوص در این روزهای ماه مبارک رمضان باید از دروغ، تهمت، بهتان، کبر، حسد، خشم، ریا، دشمنی، بی‌حیایی، غیبت، هتاکی و… پرهیز کرد، افزود: ممکن است منتقد کسی باشید، اما هتاکی، تمسخر و اختلاط این با تهمت، دروغ و… انسان را از فضیلت‌های ماه رمضان و شب‌های قدر دور می‌کند.

حجت‌الاسلام شاهرخی، تأکید کرد: از این تفضل بسیار خاص الهی در این شب‌های قدر استفاده کنیم.

وی گفت: حضرت علی (ع) در شب قدر و محراب عبادت به هنگام نماز در شریف‌ترین مکان، زمان و حالات ضربت می‌خورد و بعد به شهادت می‌رسند.

جمهوری اسلامی سرافراز به راه خود ادامه می‌دهد

نماینده ولی‌فقیه در لرستان در ادامه با اشاره به مناسبت روز جمهوری اسلامی، عنوان کرد: در این روز استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی با مدد الهی و استقامت و تدبیر امام راحل و حضور ملت در میدان‌های سخت و دشوار با پشتوانه جوانان انقلابی و حزب الهی به بار نشست.

حجت‌الاسلام شاهرخی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی با افتخار و سرافراز به راه خود ادامه می‌دهد و مانع پیاده‌شدن نقشه‌های شوم دشمنان شده و می‌شود و به اسلام و مسلمانان عظمت بخشید، تصریح کرد: این روز را گرامی می‌داریم و همه ما باید ارزش، قدر و منزلت جمهوری اسلامی را بدانیم.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به مناسبت رحلت آیت‌الله بروجردی، گفت: ایشان مرجع تقلیدی بودند که اقداماتش در دوران خودش کم‌نظیر است، اقدامات و آثار ارزشمندی که همچنان باقی است و تا تاریخ، تاریخ است این اقدامات ماندگار خواهد بود، تربیت شاگردان، تألیف آثار اسلامی، گسترش اسلام به خارج از کشور، ساخت صدها مسجد، دفاع از کیان اسلام در مقابل بهائیت و وهابیت، موضع‌گیری صریح و آشکار در مقابل پهلوی اول، موضع‌گیری تند و انتقادی بر علیه پهلوی دوم، گوشه اندکی از خدمات آن مرجع عظیم الشان است.

اضمحلال رژیم اشغالگر قدس

نماینده ولی‌فقیه در لرستان در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه در طول تاریخ بشریت جنایت‌ها، ظلم‌ها و ستم‌های زیادی توسط افراد و حکومت‌ها به وقوع پیوسته است، گفت: اگر همه این ظلم‌ها و ستم‌ها را در یک جا جمع کنیم، می‌توانیم مجموع آنها را در رژیم اشغالگر قدس مشاهده کنیم که در این ۷۰ و چند سال، این جنایت‌ها انجام داد.

حجت‌الاسلام شاهرخی، بیان داشت: کودک کشی و اتفاق اخیری که از سوی این رژیم ددمنش و بی‌شرم و بی‌حیا در یکی از بیمارستان‌ها به وقوع پیوست، نشان‌دهنده اضمحلال این رژیم فاسد و نژادپرست و همچنین روسیاهی مدعیان دروغین حقوق بشر در حمایت از حقوق بشر است.

وی با بیان اینکه برخی از سران کشورهای اسلامی سکوت کرده و اقدامی به عمل نمی‌آورند، یا ارتباط پنهانی با این رژیم نکبت دارند، گفت: گناهی نابخشودنی است و در همین دنیا کیفر زشتی کار خود را خواهند دید.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان، تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی و ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی همچون گذشته از حقوق مردم فلسطین و غزه حمایت خواهد کرد.

بدحجابی حرام الهی است

حجت‌الاسلام شاهرخی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی در امور بانوان با اجرای طرح و برنامه‌های ارزشمند، توفیق فراوانی برای بانوان و دختران فراهم کرده است، افزود: بانوان و دختران در ایران اسلامی با چادر و حجاب اسلامی به بالاترین رتبه‌های علمی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی و هنری رسیده‌اند، همراه با این در امور خانواده و تربیت فرزندان وظیفه خود را انجام داده‌اند، باید مراقب بود که این راه نورانی به‌وسیله فرهنگ منحط غرب خدشه‌دار نشود.

وی تصریح کرد: بی‌حجابی و بدحجابی منکری است که به‌وسیله پهلوی اول و دوم به دستور نظام سلطه تا حدودی در کشور ترویج شد، بدحجابی حرام الهی است، حضور در اجتماع با شکل و شمایل بی‌حجابی و بدحجابی برخلاف شرع و قانون جمهوری اسلامی است و اگر کسی نقض قانون کند ضابطین موظف هستند طبق قانون با کسی که قانون‌شکنی می‌کند برخورد کنند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تأکید بر اینکه آنچه که حرام شرعی است نباید در کوچه‌ها و خیابان‌ها به‌صورت عمومی و آشکار صورت گیرد، عنوان کرد: کسی که نمایان و آشکار مرتکب حرام شرعی شود حکومت اسلامی و جمهوری اسلامی وظیفه دارد در مقابل او بایستد.

همه باید برای مقابله با بی‌حجابی پای‌کار باشند

حجت‌الاسلام شاهرخی، ادامه داد: می‌بینم که دستگاه‌هایی دراین‌رابطه تذکر می‌دهند، تقدیر و تشکر می‌کنم، ولی ظرفیت‌های خالی فراوانی برای تذکر لسانی به بدحجاب و بی‌حجاب وجود دارد که باید به کار گرفته شود، بخش‌های بیشتری از بسیج، نیروی انتظامی، مؤمنین، متدینین، جوانان حزب الهی و انقلابی. باید با هماهنگی ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر پای‌کار بیایند.

وی، افزود: دشمن با همه امکاناتش برای تضعیف باورها و اعتقادات و ترویج ناهنجاری‌ها از جمله بدحجابی و بی‌حجابی به میدان آمده است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان، گفت: همچنین مسئولان اماکن تاریخی و تفریحی هوشیارتر باشند، گردشگری نباید مسیر ترویج ناهنجاری‌ها باشد و ضد ارزش‌ها را ترویج کند.

ت ت
کدخبر: 207337 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها