پس لرزه های ساخت مسجد در پارک قیطریه!

فعال سیاسی اصولگرا نوشت: آنچه این روزها از تصمیم برای ساخت مسجد در پارک قیطریه برداشت می شود، نوعی بازی سیاسی و لجاجت است.

پس لرزه های ساخت مسجد در پارک قیطریه!

به گزارش منیبان، محمد مهاجری، فعال سیاسی اصولگرا، در کانال تلگرامی خود نوشت:

ساختن مسجد، کار شایسته ای است. مومنان در تاریخ هزاروچندصدساله اسلام، در هر منطقه ای سکنی گزیده اند اقدام به بنای مسجد کرده اند.

مسجد در روزگاران قدیم نه فقط محل عبادت که مکانی برای رفع و رجوع نیازهای مردم، جایگاهی برای همدلی و فضایی برای محبت ورزیدن به یکدیگر بوده است.

در عصر پیامبر(ص) مسجدی در مدینه ساخته شد که هدف از بنای آن، عبادت نبود؛ قرار نبود مشکل مسلمین در آن حل شود؛ بلکه قرار بود جایی برای تفرقه افکنی و نفاق باشد. رسول خدا برای تخریب آن مکان( که نام ضرار بر آن نهاده شد) ذره ای درنگ نکرد و وحی الهی نیز بر آن مهر تایید زد.

اکنون که احداث مسجد در پارک قیطریه نقل محافل است تاریخ  مسجد ضرار تداعی بیشتری پیدا می‌کند. همه می دانند محل قیطریه تهران ( و محله چیذر در مجاور آن) از محلات قدیمی و متدین نشین بوده است و تعداد قابل اعتنایی مسجد،حسینیه و تکیه دارد و با جمعیت فعلی منطقه، نیازی به احداث مسجد جدید نیست. اگر هم چنین نیازی اخسا س شود، مردم منطقه از تمکن کافی برای توسعه مساجد فعلی و یا ساخت مسجد جدید، برخوردارند و نیازمند دولت و شهرداری نیستند.

آنچه این روزها از تصمیم برای ساخت مسجد  در پارک قیطریه برداشت می شود، نوعی بازی سیاسی و لجاجت است. از نوع همان بازیها و لجاجتهایی که منافقین به هنگام ساخت مسجد ضرار کردند.

ت ت
کدخبر: 207217 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها