اسرائیل دست به اعتراف بزرگ زد!

کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی نظرات شهرک نشینان شمال را در مورد جنگ جاری با لبنان و اجماع در مورد ناامیدی از بازگشت با توجه به بی توجهی کابینه صهیونیستی و نبود امنیت اقتصادی و هرگونه افق آینده بررسی کرد.

اسرائیل دست به اعتراف بزرگ زد!
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، در گزارشی که شبکه ۱۲ این رژیم پس از انجام چندین مصاحبه با شهرک نشینان ارائه کرد، آمده است که شهرک نشینان شمال فلسطین اشغالی هیچ افق آینده‌ای ندارند و از وعده‌هایی که به سختی به آنها می‌رسد مستاصل هستند و نمی‌دانند چه زمانی به خانه‌های خود باز خواهند گشت.

این کانال اظهارات سران صهیونیست را در مورد شمال نشان داد، از جمله بیانیه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اشغالگر که گفته بود: امنیت را نه تنها به جنوب، بلکه به شمال نیز باز می‌گردانیم. یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز درباره شمال اراضی اشغالی گفت: ما مردم را بدون محافظت رها نخواهیم کرد.

از سویی دیگر هرزی هالیوی، رئیس ستاد ارتش صهیونیستی در همین راستا گفت: ما متعهد می‌شویم که ساکنان شمال به وضعیت امنیتی متفاوتی بازگردند.

گای وارون، نویسنده این گزارش کانال ۱۲ صهیونیستی تأیید کرد که با وجود این وعده‌ها ۶۵ هزار شهرک نشین از شمال تخلیه شده اند و صهیونیست‌های باقی مانده در زیر موشک‌ها و آژیرها زندگی می‌کنند.

وارون شلیک بیش از ۳۰۰۰ گلوله راکت و نزدیک به ۱۰۰۰ موشک ضد زره دقیق به سمت الجلیل را علاوه بر ده‌ها پهپاد انتحاری را تایید کرده و افزود: این واقعیت همراه با این حقیقت است که مشخص نیست تا چه زمانی جنگ ادامه خواهد داشت، خانواده‌های صهیونیست را هر روز مجبور می‌کند تصمیم بگیرندبه یک آپارتمان ثابت در مکانی امن‌تر بروند یا نه.

یکی از اهالی شهرک گورن به کانال ۱۲ صهیونیستی گفت: ما نه آینده‌ای داریم و نه امنیت اقتصادی، حتی اگر یک توافق سیاسی وجود داشته باشد، فکر نمی‌کنم به خانه‌هایمان بازگردیم.

وارون خاطرنشان کرد که شمال اراضی اشغالی متاثر از درگیری‌های مداوم در مرز با لبنان است و به همین دلیل است که کسب و کارها با مشکل روبرو، تعطیل یا نیمه تعطیل هستند.

منبع: همشهری

ت ت
کدخبر: 207112 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها