چه تعداد از نیروهای آمریکایی در سالهای اخیر در خاورمیانه کشته شدند؟

در سال 1398 در حمله به پایگاه نظامیان امریکایی در عراق یک پیمانکار امریکایی و نه نظامی امریکایی کشته شد.

چه تعداد از نیروهای آمریکایی در سالهای اخیر در خاورمیانه کشته شدند؟
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، از زمان آغاز جنگ اسرائیل در غزه تاکنون، حملات علیه نظامیان آمریکایی در عراق و سوریه افزایش یافت. تاکنون  150 حمله علیه نظامیان امریکایی از سوی گروه هایی که پنتاگون آنها را مورد حمایت ایران می خواند صورت گرفته. در نتیجه آنها حدود 70 نظامی امریکایی هم مصدوم شده اند اما هیچ یک کشته نشدند. کشته شدن ۳ نظامی امریکایی در پایگاه مرزی اردن - سوریه، نشان دهنده یک تغییر اساسی است.

یکی از سوالات اینجاست کشته شدن نظامیان امریکایی، هدف مهاجمان بوده یا در برنامه اولیه وجود نداشته بلکه در نتیجه غیربرنامه ریزی شده حمله، این اتفاق روی داده است. به نظر می رسد گزینه اول صحیح باشد چرا که حمل با هدف گیری دقیق انجام شده است. به گفته رسانه های امریکایی، حمله محل اسکان نظامیان امریکایی مورد هدف قرار گرفته است.

در سال های اخیر کمتر حمله ای را می توان یافت که در اثر آن یک یا چند نظامی امریکایی کشته شده اند. در سال 1398 ، در حمله به پایگاه نظامیان امریکایی در عراق، یک پیمانکار امریکایی و نه نظامی امریکایی کشته شد.

البته در روزهای اخیر دو نظامی امریکایی در حادثه مشکوک و مبهم در دریای سرخ و در نزدیکی سواحل سومالی کشته شدند. مقامات نظامی امریکایی گفته بودند در این حادثه به هنگام ورود به یک کشتی مشکوک به حمل سلاح از ایران برای حوثی های یمن، یک نظامی امریکایی به دریا سقوط می کند و نظامی دومی هم برای نجات او به آب می زند. هر دو ناپدید می شوند و در نهایت مرگ آنها اعلام می شود.

منبع: عصر ایران

ت ت
کدخبر: 200869 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها