این جنگنده چینی در آسمان ایران به پرواز درآمد + عکس

چنگدو جی-7 با نام صادراتی اف-7 جنگنده ساخت چین بر اساس هواپیمای میکویان گورویچ میگ-21 است، جی 7 به چند کشور از جمله ایران صادر شد.

این جنگنده چینی در آسمان ایران به پرواز درآمد + عکس
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، در سال های پس از جنگ هشت ساله ایران و عراق، نیروی هوایی ایران تعدادی از این جنگنده را به خدمت گرفت تا جایگزین جنگنده های از دست رفته خود کند. ویدیویی از پرواز این جنگنده‌ها در آسمان تهران منتشر شده که با توجه به انعکاس نور، به نظر می‌رسد از کاک پیت یک جنگنده دیگر ثبت شده را می‌بینید.

این جنگنده عمدتاً توسط نیروی هوایی چین اداره می شود، اما اپراتورهای بین المللی متعددی J-7 را خریداری کرده اند. در خارج از چین، بزرگترین اپراتور J-7 نیروی هوایی پاکستان است. نسل بعدی جنگنده چینی، مانند رهگیر شنیانگ J-8، از J-7 توسعه یافتند. چندین کشور از جمله زیمبابوه، تانزانیا و سریلانکا این نوع را در نقش های تهاجمی به کار گرفتند.

در سال 2013 تولید J-7 پس از تحویل 16 فروند F-7BGI به نیروی هوایی بنگلادش متوقف شد. هواپیماهای جنگنده جدیدتر مانند جنگنده چندمنظوره JF-17 Thunder در بازار صادرات جانشین آن شده اند. تا به امروز، تعداد زیادی از J-7 با مشتریان متعدد صادراتی در خدمت هستند.

جنگنده چینی

منبع: تابناک

ت ت
کدخبر: 200725 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها