جبهه اصلاحات ایران هشدار داد

جبهه اصلاحات ایران با تأکید مجدد بر این‌که با اتکاء به راهبرد انتخاباتی خود برای سال ١٤٠٢ امکان ارائه فهرست در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در تهران را ندارد، دلایل این تصمیم را در بیانیه‌ای اعلام کرد.

جبهه اصلاحات ایران هشدار داد
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، جبهه اصلاحات ایران بیانیه ای منتشر کرده که در بخشی از این بیانیه آمده است: 

*جبهه اصلاحات ایران پس از ماه‌های متمادی بررسی و رصد تحولات سیاسی کشور، عملکرد حاکمیت و دست‌اندرکاران انتخابات و دریافت نظرات کارشناسان و احزاب در سراسر کشور و به خصوص با توجه به رویکرد مردم، راهبرد انتخاباتی خود را برای انتخابات پیش رو بر مبنای این که نمی‌تواند در انتخاباتی تهی از معنا، غیررقابتی، غیرمنصفانه و غیرمؤثر در اداره کشور شرکت کند، تعیین کرد.

*با وجود همه هشدارها و انذارها و روشن کردن پیامدهای سیاست محدودسازی قدرت انتخاب ملت طی سال‌های بسیار شاهد بودیم که اعمال نظارت استصوابی و سلب قدرت و اختیار و مسدود سازی مجاری اِعمال خواست و اراده ملت نه تنها متوقف نشد بلکه هر چه جلوتر آمدیم رو به تزاید گذاشت.

*قانونی کردن روند ناصواب گذشته از طریق مصوبه جدید و پر مسأله اصلاح قانون انتخابات و نیز تشدید رفتار تنگ‌نظرانه مجریان و ناظران در این دوره انتخابات به‌رغم تأکید رهبری بر رقابت واقعی میان همه سلایق عملاً نشان داد این وضعیت انتخابات را از معنا تهی کرده است.

*ما به عنوان مجموعه احزاب و شخصیت‌های اصلاح‌طلب در جبهه اصلاحات ایران با اتکاء به آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی و وفادار به قانون اساسی و پای‌بند به حقوق مصرح و بنیادین ملت که در فصل سوم این قانون مورد تاکید قرار گرفته، اعلام می‌کنیم که متأسفانه امکان ارائه فهرست در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در تهران را نداریم.

*جبهه اصلاحات ایران ضمن هشدار به اینکه مسئولیت تبعات و مخاطرات ناشی از کاهش مشارکت مردم در انتخابات برای اقتدار و امنیت ملی بر عهده‌ نهادها و مقاماتی است که صندوق رأی در کشور را فاقد اثربخشی کرده‌اند، اعلام می‌دارد، تنها راه حل مشکلات کشور ایجاد مجلس و دولت قوی و مستقل از طریق برگزاری انتخابات آزاد، منصفانه، رقابتی و مؤثر در اداره امور کشور با حضور نمایندگان همه طیف‌ها و سلایق فکری است.

ت ت
کدخبر: 200575 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها