سخنرانی جو بایدن به آشوب کشیده شد

پلیس نیویورک ده‌ها معترض حامی فلسطین را به دلیل مسدود کردن خیابان مقابل ساختمان محل سخنرانی جو بایدن بازداشت کرد.

سخنرانی جو بایدن به آشوب کشیده شد
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، پیش از آغاز سخنرانی انتخاباتی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در منطقه منهتن نیویورک در روز چهارشنبه میان معترضانی که پلاکاردهایی در حمایت از فلسطین در دست داشتند و پلیس، درگیری ایجاد شد.

بنا بر گزارش خبرگزاری آناتولی، تعدادی از این معترضان عمدتا یهودی بودند و رئیس‌جمهور آمریکا را به حمایت از نسل‌کشی در غزه متهم می‌کردند، پس از درگیری با پلیس در خیابان پنجم منهتن دستگیر شدند. ‌پلیس نیویورک مجبور شده بود برای انتقال این افراد به بازداشتگاه، اتوبوس به محل تجمع بیاورد.

همچنین به‌طور همزمان در منطقه دیگری در نیویورک موسوم به کلمبوس سیرکل (Columbus Circle) صدها تن از حامیان فلسطین به ورود جو بایدن به نیویورک اعتراض کردند و خواستار آتش‌بس‌ فوری در غزه شدند.

معترضان توسط افسران پلیس نیویورک به پیاده‌روی روبروی هتل ماندارین اورینتال که مراسم جمع‌آوری کمک مالی برای حزب دموکرات در حال برگزاری در آن بود، رانده شدند. آنها خواستار آن بودند که بایدن به بحران انسانی در غزه پایان دهد و حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی را متوقف کند تا بتواند آرای آنها را برای انتخابات نوامبر ۲۰۲۴ به دست آورد.

سفر بایدن به نیویورک در روز چهارشنبه که طی یک روز در سه رویداد انتخاباتی در آن شرکت کرد، ترافیک شهری را نیز مختل کرد. او پس از فرود در فرودگاه بین‌المللی جان اف کندی با هلیکوپتر در منطقه وال استریت، واقع در مرکز شهر فرود آمد.

منبع: ایسنا

ت ت
کدخبر: 200362 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها