تهدید آخرالزمانی روسیه| این جنگ یعنی پایان همه چیز!

قائم‌مقام شورای امنیت روسیه درخصوص جنگ احتمالی با ناتو نوشت: [در این جنگ] دیگر خبری از سناریوی عملیات ویژه نظامی در کار نخواهد بود و اینطور نیست که در سنگرها و با آتش توپخانه، خودروهای زرهی، پهپادها و جنگ الکترونیک باشد.

تهدید آخرالزمانی روسیه| این جنگ یعنی پایان همه چیز!
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، دیمیتری مدودف قائم‌مقام شورای امنیت روسیه در برنامه پیام‌رسان تلگرام نوشت: «سوناک، شولتس، ماکرون، رهبران نروژ، فنلاند، لهستان و دیگر سران [کشورهای عضو] ناتو مدام دم از این می‌زنند که ما باید برای جنگ با روسیه آماده باشیم. اگرچه روسیه بارها گفته است که هیچ برنامه‌ای برای درگیری با کشورهای ناتو و اتحادیه اروپا ندارد، اما این پچ‌پچ کردن‌های بی‌نهایت خطرناک حول این موضوع ادامه دارد.»

مدودف که گاهی از او با نام «باز جنگی» روسیه نیز نام برده می‌شود، در پیام خود گفت که دلیل این قبیل سخنان صرفا «برای منحرف کردن توجه رای‌دهندگان [اروپایی] برای توجیه هزینه‌کردهای چند میلیارد دلاری برای باندرایی‌های از رده‌خارج شده اوکراینی» است.

لازم به یادآوری است که منظور مدودف از «باندرایی‌های اوکراینی» به «استپان باندرا»، قهرمان ملی‌گرای اوکراین، است که روسیه از او به عنوان یک شرور یاد می‌کند.

مدودف در دنباله اظهارات خود گفت: «این پول هنگفت به جای اینکه صرف حل مشکلات اجتماعی خود آن کشورها شود، صرف جنگ در کشوری رو به افول می‌شود که برای مالیات‌دهندگان [اروپایی] نامانوس است، جمعیت اوکراین در سراسر اروپا پراکنده شده و ساکنان محلی [آن کشورها] را به وحشت انداخته است. به همین دلیل است که رهبران این کشورها هر روز می‌گویند ما باید برای جنگ با روسیه آماده شویم و به کمک اوکراین ادامه دهیم و بنابراین نیاز به تولید تانک، گلوله، پهپاد و سایر تسلیحات بیشتر داریم.»

این مشاور کرملین در مطلب خود نوشت که «اگر خدای ناکرده چنین جنگی رخ دهد، دیگر خبری از سناریوی عملیات ویژه نظامی در کار نخواهد بود. اینطور نیست که [چنین جنگی] در سنگرها و با آتش توپخانه، خودروهای زرهی، پهپادها و جنگ الکترونیک باشد.»

دیمیتری مدودف که از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ رئیس‌ جمهوری روسیه نیز بوده است، ضمن تهدید تلویحی ناتو و اتحادیه اروپا در ادامه مطلب خود اافزود که «ناتو یک بلوک نظامی عظیم است، جمعیت کشورهای عضو آن تقریباً ۱ میلیارد نفر است و مجموع بودجه نظامی آن‌ها می‌تواند به یک و نیم تریلیون دلار برسد. بنابراین به دلیل غیرقابل مقایسه بودن پتانسیل‌های نظامی ما [با ناتو] چاره‌ای نخواهیم داشت.»

مدودف در توضیح چگونگی پاسخ احتمالی مسکو به رویارویی نظامی با کشورهای عضو ناتو نوشت: «پاسخ [روسیه] نامتقارن خواهد بود. موشک‌های بالستیک و کروز با کلاهک‌های ویژه برای حفاظت از تمامیت ارضی کشورمان استفاده می‌شود. این [پاسخ] بر اساس اسناد دکترین نظامی ما خواهد بود و برای همه شناخته شده است و این همان آخرالزمان بدنام است. یعنی پایان همه چیز.»

وی در انتهای نوشته خود، با تکرار ادعاهای خود مبنی بر آماده شدن ناتو و اتحادیه اروپا برای جنگ با روسیه،‌ به سیاستمداران غربی توصیه کرد: «این حقیقت تلخ را به رای‌دهندگان بگویند، نه اینکه آن‌ها را همچون احمق‌های بی‌مغز فرض کنند.»

منبع: همشهری

ت ت
کدخبر: 200349 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها