این سلاح مخوف رزمندگان حماس 300 تانک اسراییلی را منهدم کرد + جزییات

رزمندگان حماس با استفاده از راکت یاسین 105 انواع تجهیزات زرهی اعم از تانک مرکاوا، نفربر نمر و بولدوزرهای زره‌پوش را منهدم کنند.

این سلاح مخوف رزمندگان حماس 300 تانک اسراییلی را منهدم کرد + جزییات
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، رزمندگان حماس از ابتدای تهاجم ارتش صهیونیستی به نوار غزه با یک نوع سلاح به جنگ یگان‌های زرهی آن‌ها رفته اند. این سلاح که یک راکت ضد زره دو مرحله‌ای خرج گود است، یاسین 105 نام دارد.

راکت‌های ضد زره دومرحله‌ای خرج گود بدین گونه عمل می‌کنند که مرحله اول آن‌ها، اولین لایه زره ادوات زرهی و دومین مرحله نیز، با برخورد به بدنه تانک موجب شکافته شدن زره اصلی و در نتیجه انهدام تانک می‌شود.

 وزن سر جنگی این راکت ضد زره، 4.5 کیلوگرم است که بیشترین برد آن 150 متر و توان نفوذش در زره تا 600 میلی‌متر(60 سانتی‌متر) است.

 رزمندگان حماس با استفاده از این راکت انواع تجهیزات زرهی اعم از تانک مرکاوا، نفربر نمر و بولدوزرهای زره‌پوش را منهدم کنند.

 ویژگی‌ عملیات‌های حماس علیه یگان‌های زرهی این است که رزمندگان این عملیات‌ها را از فاصله‌ای که به فاصله صفر یعنی نزدیک‌ترین فاصله معروف شده، منهدم می‌کنند. به نحوی که فیلم این عملیات‌ها هم منتشر شده است.

قابلیت حمل توسط نفر،‌ سادگی در به‌کارگیری و تحرک و جابه‌جایی بالای آن کنار کم‌هزینه‌بودنش، ویژگی‌های راکت ضد زره یاسین 105 است که آن را به یک گزینه‌ مناسب برای نیروهای حماس تبدیل کرده است.

تاکنون نزدیک به 300 تانک ارتش صهیونیستی توسط رزمندگان حماس منهدم شده است.

منبع: افکارنیوز

ت ت
کدخبر: 188054 تاریخ انتشار
اخبار سیاسی سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها