فعالیت ۲۶ بیمارستان در غزه به طور کامل متوقف شد

در حالی که وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که ۲۶ بیمارستان غزه از چرخه امدادرسانی خارج شده‌اند، عراق حملات رژیم اسرائیل به بیمارستان‌های غزه را به‌شدت محکوم کرد.

 فعالیت ۲۶ بیمارستان در غزه به طور کامل متوقف شد
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، در حالی که وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که ۲۶ بیمارستان غزه از چرخه امدادرسانی خارج شده‌اند، عراق حملات رژیم صهیونیستی به بیمارستان‌های غزه را به‌شدت محکوم کرد. به گزارش الجزیره وزارت امور خارجه عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: بمباران مناطق نزدیک بیمارستان صحرایی اردن در نوار غزه را محکوم و مخالفت قاطع خود را با جنایات اشغالگران ضد بیمارستان‌های غزه اعلام می‌کنیم.

این موضع‌گیری بغداد در حالی است که گردان‌های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که رزمندگانش در اطراف مجتمع درمانی شفا در غزه به‌شدت با نظامیان اشغالگر درگیر شده و ضربات سختی به آنها وارد کرده‌اند.

وزارت بهداشت فلسطین هم اعلام کرد: در پی تداوم حملات رژیم صهیونیستی و اتمام سوخت، ۲۶ بیمارستان در نوار غزه به طور کامل کار خود را متوقف کردند و تنها ۹ بیمارستان به طور جزئی فعالیت می‌کنند.

سخنگوی سازمان آن ‌روا در فلسطین هم در مصاحبه با الجزیره گفت: خروج ۲۵ بیمارستان از چرخه خدمت رسانی در غزه، یک تراژدی و برای جامعه جهانی شرم آور است.

وی افزود: ارسال ۲۳۰۰۰ لیتر سوخت به غزه و مشروط کردن استفاده از آن برای کامیون‌های کمک‌رسانی اقدامی مضحک است.

ت ت
کدخبر: 187600 تاریخ انتشار
اخبار سیاسی سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها