شجره نامه خانوادگی رهبر انقلاب را کدام روحانی معروف تنظیم کرد؟

رهبر انقلاب خاطره ای از مرحوم پدرشان درباره تنظیم شجره‌نامه خانوادگی را روایت کرده است.

شجره نامه خانوادگی رهبر انقلاب را کدام روحانی معروف تنظیم کرد؟
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، رهبر انقلاب در دیدار اعضای ستاد برگزاری کنگره بین‌المللی بزرگداشت علامه سیّد محمدحسین طباطبائی، به ذکر خاطره‌ای از پدر خود درباره مرحوم علامه پرداختند که در ادامه می‌خوانید:

در علم انساب، علم نسب، ایشان یک فرد ماهر و فعّال است؛ یعنی از چیزهایی که مثلاً در کنار فلسفه‌ یا عرفانِ آقای طباطبائی این را انسان [میتواند] نگاه کند، علم انساب است.

ایشان یک جدولی دارند که خانواده‌ی قاضی طباطبائی را معرّفی میکنند؛ یک جدول تاریخی است که به نظر من یک اثر هنری درجه یک است که چاپ شده و در اختیار افراد هست.

مرحوم والد ما که با آقای طباطبائی از نجف رفیق بودند، دوست بودند ــ خود پدرم برای من نقل کردند این را ــ ایشان به آقای طباطبائی مینویسد که شما ترتیب شجره‌نامه‌ی ما را از فلان کس ــ یک آقای معروفی در قم ــ بپرسید بگیرید برای من بفرستید؛ آقای طباطبائی در جواب مینویسد که خود من به قدر ایشان میدانم یا بیشتر از ایشان میدانم؛ یکی از این دو عبارت است که حالا من یادم نیست. و ایشان شجره‌نامه‌ی ما را تنظیم کرده و فرستاده؛ یعنی این شجره‌نامه‌ای که الان در اختیار ما هست، تنظیم‌شده‌ی آقای طباطبائی است.

منبع: خبرآنلاین

ت ت
کدخبر: 187431 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    دیگر رسانه ها