خبر مهم درباره تغییر وضعیت ردصلاحیت‌شدگان

سخنگوی شورای نگهبان گفت: هیأت‌های نظارت استانی، شأن مستقلی از هیأت‌های اجرایی دارند، این هیأت‌ها براساس قانون بررسی‌هایشان را انجام خواهند داد و ممکن است نتیجه‌ای به داوطلبان اعلام شود که متفاوت از نتیجه مرحله قبل، یعنی هیأت‌های اجرایی باشد.

خبر مهم درباره تغییر وضعیت ردصلاحیت‌شدگان
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، هادی طحان‌نظیف، سخنگوی شورای نگهبان امروز پنج‌شنبه (۲۵ آبان) در گفت‌وگویی تلویزیونی، در مورد فرآیند بررسی صلاحیت‌های داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در دوره دوازدهم، در هیأت‌های نظارت استانی، اظهار کرد: مهلت چهار روزه ثبت اعتراض داوطلبان تأیید صلاحیت نشده روز گذشته به پایان رسید، این عزیزان ۴ روز فرصت داشتند تا اعتراضاتشان را ثبت کنند.

وی افزود: در این مدت چهار روزه، ۵ هزار و ۲۸۸ اعتراض دریافت کردیم که این عزیزان از طریق سامانه داوطلب، اعتراضشان را به ثبت رسانده بودند، افرادی هم بودند که در این مرحله اعتراضی ثبت نکردند که معنای آن می‌تواند انصراف باشد.

سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: از امروز هیأت‌های نظارت استانی و هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات، بررسی صلاحیت داوطلبان و اعتراضاتی که عرض کردم را در دستورکار خودشان دارند، براساس قانون، ۵۰ روز مهلت رسیدگی هیأت‌های نظارت استان و هیأت مرکزی نظارت برانتخابات است، طبیعتا این هیأت‌ها در همین زمانی که عرض کردم، بررسی‌هایشان را انجام خواهند داد و پس از اتمام زمان قانونیِ پنجاه روزه، نتیجه به داوطلبان اعلام خواهد شد.

طحان‌نظیف همچنی گفت: هیأت‌های نظارت استانی، شأن مستقلی از هیأت‌های اجرایی دارند، این هیأت‌ها براساس قانون بررسی‌هایشان را انجام خواهند داد و ممکن است نتیجه‌ای به داوطلبان اعلام شود که متفاوت از نتیجه مرحله قبل، یعنی هیأت‌های اجرایی باشد.

ت ت
کدخبر: 187176 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    دیگر رسانه ها