نقش ایران در حمله پهپادی به ناوشکن آمریکایی در دریای سرخ؟

وزیر امور خارجه نقش داشتن ایران در حمله‌ای پهپادی در دریای سرخ که ظاهرا یک ناوشکن آمریکا را هدف قرار داده بود رد کرد.

نقش ایران در حمله پهپادی به ناوشکن آمریکایی در دریای سرخ؟
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران، در گفت‌وگویی با شبکه سی‌بی‌اس، نقش داشتن ایران در حمله‌ای پهپادی در دریای سرخ که ظاهرا یک ناوشکن آمریکا را هدف قرار داده بود، رد کرد.

شبکه سی‌بی‌اس نوشت که طبق ادعای پنتاگون در یک بیانیه، این پهپاد که از یمن پرتاب شده بود، در ساعات آغازین روز چهارشنبه توسط ناو یواس‌اس توماس هادنر «USS Thomas Hunder» سرنگون شد.

امیرعبداللهیان در گفت‌وگو با سی‌بی‌اس درباره جنگ غزه گفت: «آمریکا با حمایت از اسراییل، جنگ غزه را تشدید کرده است. یمن، خود تصمیم‌هایش را اتخاذ و مستقل عمل می‌کند.»

پنتاگون اشاره‌ای نکرد که چه گروهی این پهپاد را پرتاب کرده اما این رخداد پس از آن به وقوع پیوست که انصارالله یمن در آغاز هفته گفت کشتی‌ها در دریای سیاه را هدف قرار می‌دهد.

وزیر امور خارجه ایران در این گفت‌وگو عملیات گسترده و غافلگیرانه «طوفان الاقصی» توسط جنبش مقاومت فلسطین علیه رژیم صهیونیستی را پاسخی به ۷۵ سال اشغال فلسطین از سوی این رژیم دانست.

او گفت: «آنچه حماس انجام داد، مبتنی بر حق قانونی آن برای دفاع از خود بود.»

وزیر امور خارجه ایران درباره تلفات در میان زنان و کودکان در این جنگ گفت: «همان‌طور که گفتم، ما با کشتار زنان و کودکان در هر کجا مخالفیم.»

او همچنین درباره هدف قرار گرفتن نظامیان و پایگاه‌های نظامی آمریکا در منطقه از سوی گروه‌های مقاومت در پی حمایت‌های واشنگتن از جنایت‌های رژیم صهیونیستی در غزه، با رد کردن ادعای نقش ایران در این زمینه، گفت: «این گروه‌ها در عراق و سوریه که به منافع آمریکا حمله می‌کنند، تصمیمشان را خودشان گرفته‌اند.»

منبع: مهر

ت ت
کدخبر: 187143 تاریخ انتشار
اخبار سیاسی سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها