اولین واکنش وزیر کشور به ردصلاحیت نمایندگان منتقد دولت: نقشی نداشتیم!

وزیر کشور گفت: این که برخی می گویند دولت باعث رد صلاحیت ها بوده باید بگویم که دولت مطلقا در این کار دخالت نداشته است.

اولین واکنش وزیر کشور به ردصلاحیت نمایندگان منتقد دولت: نقشی نداشتیم!
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، احمد وحیدی، وزیر کشور، در حاشیه آیین افتتاح نمایشگاه روایت پیشرفت در شهر قم، در پاسخ به سؤال خبرنگاری که پرسید «نظر شما در مورد اعتراضات مطرح شده نسبت به رد صلاحیت های صورت گرفته برای انتخابات مجلس دوازدهم توسط هیئت های اجرایی چیست؟»، اظهار داشت: آن چه در مورد انتخابات صورت گرفته، هیئت های اجرایی هیئت های مستقلی هستند، کار خودشان را انجام دادند.

وی افزود: هر کس که الان اشکالی دارد، می تواند دلایل آن را از هیئت های اجرایی بخواهد و هیئت های اجرایی هم موظف هستند به این دلایل را به کاندیداهای رد صلاحیت شده بدهند و کاندیداها این دلایل را ببینند؛ این مرحله اول است و این تازه شروع کار است می توانند کسانی که احیانا رد صلاحیت شدند و یا تأیید احراز نشدند بروند به مراحل بعدی و کاملا این متصور است که در مراحل بعدی، چون در این مرحله اول ممکن است مدارک کامل نبوده، و فرصت ۱۰ روزه بیشتر نبوده، فرصت هست در آن جا مجدد بررسی شود و شکایت کنند و اشکال بگیرند و مسائل شان حل و فصل شود.

حملات تند وزیر کشور به روحانی و دولتش /بازی برد برد با شیطان یعنی چه؟ /قبول دارم فشار بر روی مردم است

شوک روحانی به جبهه پایداری/بذرپاش، وزارت راه را به میدانگاه سیاسی جریان شریان تبدیل کرده /ظریف و جهانگیری از دولتمردان موفق بوده اند

یک پیش بینی مهم درباره مجلس آینده/ آیا بهارستان کابوس دولت رئیسی می‌شود؟

وزیر کشور خاطرنشان کرد: این که برخی می گویند دولت باعث این رد صلاحیت ها بوده، باید بگویم که دولت مطلقا در این کار دخالت نداشته است؛ این یک نوع بداخلاقی است؛ البته نمایندگانی که رد صلاحیت شدند غیر از دو نفر (آن چه که در ذهن من هست)، راجع به موضوع اظهار نظر نکردند.

وی اضافه کرد: غیر از برخی نمایندگان فعلی مجلس که رد صلاحیت شدند، دولت به هیچ وجه هیچ نقشی نداشته است؛ اصلا ما دلمان می خواهد حداکثر مشارکت وجود داشته باشد.

وحیدی یادآور شد: این که نسبت می دهند این رد صلاحیت ها از طرف دولت است، عنوان می کنند که منتقدین دولت رد صلاحیت شدند؛ این خلاف واقع است؛ خیلی از کسانی که الان ممکن است جز رد صلاحیت شدگان نمایندگان فعلی باشد، جز همکاران و دوستان دولت هستند و این اظهارات، اظهارات درستی نیست.

وی گفت: امیدواریم که انشاالله دوستان منصفانه برخورد کنند؛ واقعیت این است که هیئت های اجرایی دلایلی دارند که باید معترضان به تصمیم هیئت های اجرایی، شکایت کنند و این شکایات هم رسیدگی شود.

منبع: ایلنا

ت ت
کدخبر: 187024 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    دیگر رسانه ها