مشاور رسانه‌ای عارف هم رد صلاحیت شد

خامسیان: پرسیده بودند خالکوبی دارم و در راهپیمایی شرکت می‌کنم؟

مشاور رسانه ای محمدرضا عارف توسط هیئت های اجرایی رد صلاحیت شد.

خامسیان: پرسیده بودند خالکوبی دارم و در راهپیمایی شرکت می‌کنم؟
بیشتر بخوانید:

علیرضا خامسیان، فعال رسانه‌ای، درباره ردصلاحیت خود در انتخابات به خبرنگار سیاسی منیبان گفت: روز جمعه از فرمانداری  با من تماس گرفتند در منزل حضور داشته باشم تا نامه ای را دریافت کنم. متعاقب این تماس و در کمتر از یک ساعت با تلفن همراه من تماس گرفته شد که به همراه کارت ملی به درب منزل بروم. افرادی که نامه فرمانداری تهران  را به من دادند سوار ماشین پراید بودند که دو نفر در آن حضور داشتند یکی از آنها با رویت کارت ملی من  نامه را تحویلم داد و نفر دوم در ماشین نشسته بود.

او در ادامه درباره علت رد صلاحیت خود اظهار کرد: طبق بند2 ماده 31 رد صلاحیت شدم. بند 2 مربوط به التزام عملی به نظام است. جالب اینکه یک ساعت بعد از تحویل نامه فرمانداری یکی از همسایه ها با من تماس گرفت و گفت حدود ۱۰ دقیقه پیش افرادی به محل سکونتم مراجعه کردند و درباره من از او و دیگر همسایه سوالاتی پرسیدند سوالاتی نظیر اینکه آیا در بدنم خالکوبی دارد یا اینکه در راهپیمایی شرکت می کنم؟ این روند هم  در نوع خود جالب است که اول نامه ردصلاحیت را دادند بعد درباره من تحقیق کردند.

خامسیان ادامه داد: در نامه فرمانداری ذکر شد که مستندات التزام عملی خود را در سامانه اعتراض به رد صلاحیت ها بارگذاری کنم سوال این است مگر مستندات التزام عملی به نظام قابل بارگذاری در سامانه است؟!

او تصریح کرد: وقتی به سامانه اعتراض به ردصلاحیت ها مراجعه کردم مشاهده شد علت رد صلاحیت من با آنچه که در نامه فرمانداری آمده مطابقت ندارد. در سامانه علت رد صلاحیت  بند ۷ ماده ۳۱ یعنی داشتن سلامت جسمی و روانی عنوان شده است در حالیکه در نامه فرمانداری بند ۲ ماده ۳۱ درج شده است. در این خصوص با یکی از دوستان شورای نگهبان تماس گرفتم و او گفت ایراد فنی سامانه است که در حال برطرف کردن هستند.

این چهره نزدیک به محمدرضا عارف در پایان درباره علت عدم ثبت نام رئیس بنیاد امید ایرانیان در انتخابات مجلس گفت: عارف در انتخابات ثبت نام نکرد و قاعدتا خودشان علت را بیان خواهند کرد ولی نگاه عارف همیشه  یک نگاه همگرایی در داخل کشور است. او معتد است که باید همه ظرفیت های مردمی و سیاسی در راستای همگرایی  شکل بگیرد اما روندی که طی چند سال اخیر به ویژه از انتخابات سال 98 به این سو شکل گرفت، روند همگرایی را کنار زده و یک نوع انشقاق را ایجاد کرده است.

او افزود: عارف اخیرا اعلام کرد، قرار بود مبنای تغییر صندوق رای باشد اما به دلیل نوع برخورد مسئولین انتخابات این بحث به صورت معکوس جلوه داده شد. زمانی هم که او در مجلس شرکت کرد به علت همگرایی در داخل جبهه اصلاحات و درخواست‌های جریان های سیاسی و مردمی بود  و  تلاش کرد که حضورش در آن مقطع برای وحدت و همگرایی  جریان اصلاحات باشد که این اتفاق هم افتاد. در مقطع فعلی هم یکی از دغدغه های عارف، جذب نخبگان است که بتوانند خارج از چارچوب های قدرت، برای توسعه کشور قدمی بردارند.

ت ت
کدخبر: 186620 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    دیگر رسانه ها