نماینده مردم تبریز در مجلس:

فضا برای افرادی که می‌خواستند مفید باشند مهیا نشد

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: خیلی از افرادی که می‌توانستند برای کشور مفید فایده و صدای مردم باشند، فضا برای ثبت‌نام آن‌ها در انتخابات مهیا نشد.

فضا برای افرادی که می‌خواستند مفید باشند مهیا نشد

احمد علیرضابیگی، نماینده مردم تبریز در مجلس، در خصوص انتخابات پیش‌ روی مجلس به خبرنگار سیاسی منیبان گفت: خواسته عمومی مردم، تغییر وضعیت موجود و بهبود شرایط جامعه است آن هم از چیزی که اکنون باعث گله‌ مندی شدید شده است.

او افزود: تجربه دهه‌های گذشته مردم ایران نشان می‌دهد که آن‌ها، مطالبه تغییر وضعیت را از طریق صندوق رای دنبال کرده بودند و به اصالت صندوق رای اعتقاد و اعتماد داشتند ولی از یک برهه‌ای به بعد این اثرگذاری به صندوق رای در دل خیلی از مردم از بین رفته است و باورها در این رابطه کاهش جدی پیدا کرده است.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تصریح کرد: عدم‌ باور بسیاری از مردم به صندوق رای باعث شده پشتوانه سرمایه اجتماعی در کشور لطمه ببیند و این امر قهر اجتماعی را در جامعه پدید آورده است و تا زمانی که اصالت به صندوق رای برنگردد و مردم حس نکنند که از این ظرفیت می‌توانند تغییر را در جامعه به وجود بیاورند، انتظار اینکه آن‌ها وارد گود شوند و در یک کار کم‌ فایده و کم‌ اثر مشارکت کنند انتظاری به‌ جا نیست.

علیرضابیگی اظهار کرد: خیلی از افرادی که می‌توانستند برای کشور مفید فایده و صدای مردم باشند، فضا برای ثبت‌نام آن‌ها در انتخابات مهیا نشد. همین اتفاقات باعث می‌شود مردم حس کنند نمی‌توانند برای تعیین سرنوشت خودشان، نقش‌آفرینی کنند. از این‌رو کارکردهایی که تا امروز از سوی تصمیم‌گیران کشور در این خصوص صورت گرفته نتوانسته باور تاثیرگذاری را به عموم جامعه تزریق کند.

نماینده تبریز در مجلس در ادامه بیان کرد: به طور مثال شما امروز کارکرد صدا و سیما را در نظر بگیرید انگار در حال فضاسازی برای گروهی از سیاسیون است و گروه دیگر که به آن‌ها تاخت می‌شود از این امکان و ظرفیت بی‌بهره مانده‌اند. بدین ترتیب، صدا و سیما، مرجعیت خود را از دست داده است و از این‌ رو نقش مرجعیت و اطلاع‌رسانی را از بُعد سیاسی، در میدان‌داری رسانه‌های بیگانه شاهد هستیم که این اتفاق اوج ضعف رسانه ملی را نشان می‌دهد.

ت ت
کدخبر: 185312 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها