آمریکا به بیانات رهبری واکنش نشان داد

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک نشست خبری به سوالاتی درباره توافق ایران و عربستان برای ازسرگیری روابط دوجانبه و بیانات اخیر مقام معظم رهبری ایران درباره اصول دیپلماسی ایران پاسخ داد.

آمریکا به بیانات رهبری واکنش نشان داد
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، متیو میلر، سخنگوی جدید وزارت امور خارجه آمریکا در یک نشست خبری که مشروح آن در وبگاه وزارت امور خارجه این کشور منتشر شده است، در پاسخ به این سوال که آیا از توافق ایران و عربستان برای ازسرگیری روابط حمایت می‌کند و آن را راهی برای تنش‌زدایی در منطقه می‌داند، گفت: ما از تعاملات ادامه‌دار دیپلماتیک در منطقه حمایت می‌کنیم.

میلر با تکرار ادعاهای دولت آمریکا درباره نقش ایران در منطقه، گفت: اگر هرگونه تعاملی از این دست موجب کاهش فعالیت‌های مخرب ایران در منطقه شود، ما مسلما از آن حمایت خواهیم کرد.
او همچنین تعیین علیرضا عنایتی به عنوان سفیر جدید ایران در عربستان سعودی ( که در رسانه‌ها منتشر شده) را مورد توجه قرار داد و آن را نشانه اجرایی شدن توافق میان دو کشور تلقی کرد.

در ادامه این نشست خبری، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در پاسخ به این که چه نظری درباره بیانات اخیر مقام معظم رهبری ایران درباره اصول دیپلماسی در جمع مسئولان وزارت امور خارجه و سفرای ایرانی مبنی بر نفی «دیپلماسی التماسی» دارد، گفت: من بدون این که وارد جزئیات گزارش‌ها درباره این اظهارات شوم، می‌گویم که همچنان این موضوع که ایران هیچ گاه اجازه دست‌یابی به یک سلاح اتمی را نداشته باشد، برای دولت آمریکا در اولویت است.

منبع: ایسنا

ت ت
کدخبر: 156581 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  نظرسنجی

  کدام یک از گزینه های زیر را برای ریاست جمهوری گزینه بهتری می دانید؟

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها