نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران کارت داوطلبی هلال احمر گرفت

آیت‌الله سید جواد شهرستانی گفت: خدا بر سر مدیران و کارکنان هلال احمر منت گذاشته که آن‌ها را پاسخگو و خدمتگزار به مردم قرار داده است.

نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران کارت داوطلبی هلال احمر گرفت

به گزارش منیبان، آیت‌الله سید جواد شهرستانی گفت: خدا بر سر مدیران و کارکنان هلال احمر منت گذاشته که آن‌ها را پاسخگو و خدمتگزار به مردم قرار داده است. خدمت به مردم توفیق بزرگی است. آن هم مردم خوبی مثل مردم ما که همیشه در میدان کار خیر حاضر هستند. وی ادامه داد: نباید روزی برسد که خدای نکرده افسوس بخوریم که چرا نتوانستیم از فرصت خدمت به مردم به خوبی استفاده کنیم.

نماینده آیت‌الله سیستانی از خدمات هلال احمر به مردم زلزله‌زده ترکیه و سوریه قدردانی کرد و گفت: خلوص شما و عشق شما برای کمک به آسیب‌دیدگان آثار دنیوی و اخروی فراوانی دارد و امدادرسانی به زلزله‌زدگان ترکیه مثال بارز خلوص هلال احمری‌ها در کمک به مردم بود.

یدار که صبح شنبه در قم انجام شد، رئیس جمعیت هلال احمر شرحی از خدمات این جمعیت در سال گذشته‌ ارائه کرد و گفت: سالی که گذشت، سال پرتلاش و پر زحمتی بود. سیل های تابستان در تهران، جنوب کرمان و غرب کشور روزهای سختی برای امدادگران هلال احمر ایجاد کرد اما امدادرسانی بسیار خوب انجام شد.

کولیوند گفت: راهپیمایی بزرگ اربعین درس بزرگی برای امداد و درمان در تجمعات انبوه است. فدراسیون جمعیت‌های ملی صلیب سرخ و هلال احمر با قدردانی از پوشش امدادی و درمانی عملیات اربعین در سال گذشته، در اربعین ۱۴۰۲ افرادی را برای آموزش امدادرسانی به ایران می‌فرستد تا از الگوی موفق هلال احمر کشورمان، تجربه آموزی کنند و آمادگی سایر جمعیت‌های ملی در امداد به تجمعات انبوه افزایش یابد.

کولیوند به امدادرسانی در زلزله خوی اشاره کرد و گفت: در خوی به ۱۳۰ هزار نفر یعنی بالغ بر ۴۰ هزار خانوار امدادرسانی شد. این افراد اسکان اضطراری دریافت کردند و با هماهنگی هلال احمر و کمک خیران روزانه ۹۰ هزار پرس غذای گرم تهیه و توزیع شد.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: از میان تعداد زیادی جمعیت ملی که از کشورهای مختلف دنیا برای امدادرسانی به مردم زلزله زده ترکیه آمده بودند؛ جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران موفق به دریافت مدال فداکاری ترکیه شد و رجب طیب اردوغان در مراسمی رسمی این مدال را به همراه لوح تقدیر به ما اعطا کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین شهرستانی خدمت به مردم را لطف خداوند به مدیران و کارکنان هلال احمر دانست و در پایان این دیدار با دریافت کارت داوطلبی به عضویت جمعیت هلال احمر درآمد.

پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر نیز گزارش داد، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین معزی در این دیدار جمعیت هلال‌احمر را نهادی خیریه با ساختاری مردم‌نهاد معرفی کرد که نیازمند حمایت‌های مادی و معنوی است.

نماینده رهبر معظم انقلاب در هلال احمر در تایید این مسئله حمایت‌های مراجع تقلید در طول این‌سال‌ها که زمینه‌ساز حضور گسترده‌ مردم در این نهاد بوده است را عنوان و تصریح کرد: پشتیبانی مراجع تقلید سبب می‌شود تا جمعیت هلال احمر بیش از پیش سرمایه‌های اجتماعی خود را با اعتباری که در اذهان مردم به وجود می‌آید، افزایش دهد.

حجت الاسلام والمسلمین معزی، مشارکت کم‌نظیر مردم در سیل سال ۹۸ و زلزله اخیر ترکیه و سوریه را از نمونه‌های بارز همراهی مردم و اعتماد آنان به جمعیت هلال احمر دانست و تصریح کرد: این کمک‌ها نشان دهنده اعتماد مردم به هلال احمر است.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر از همکاری‌های مستمر دفتر آیت‌لله سیستانی با این مجموعه قدردانی کرد و افزود: توجه هر چه بیشتر به اصول و اهداف نوعدوستانه و خدا پسندانه هلال احمر، سبب افزایش اعتبار و تقویت سرمایه‌ی اجتماعی هلال احمر می‌شود.

حجت الاسلام‌والمسلمین معزی با تاکید بر اصل «مردم محوری» در جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: هلال احمر نهادی از مردم و برای مردم است.

حجت الاسلام والمسلمین معزی در این دیدار به برخی‌از برنامه‌های جمعیت هلال احمر در هفته گرامیداشت صلیب سرخ و هلال احمر نیز اشاره کرد و از اقدامات صورت گرفته‌ قدردانی کرد.

نماینده آیت‌الله سیستانی نیز در این دیدار از خدمات هلال احمر به مردم زلزله‌زده ترکیه و سوریه قدردانی کرد و گفت: خلوص شما و عشق شما برای کمک به آسیب‌دیدگان آثار دنیوی و اخروی فراوانی دارد و امدادرسانی به زلزله‌زدگان ترکیه مثال بارز خلوص هلال احمری‌ها در کمک به مردم بود

ت ت
کدخبر: 154917 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها